02 Черв 2017
«Є щось святе в словах – мій рідний край»

2 червня 2017 року в лекційному залі Центральної міської бібліотеки пройшов  тематичний семінар «Краєзнавство – пріоритетний напрямок діяльності публічної бібліотеки» для завідувачів структурними підрозділами ЦСПБ.

Відкрила семінар заступник директора ЦБС Мілкіна Н.І. 

Формування повноцінної людської особистості неможливе без засвоєння  досвіду попередніх поколінь. Саме через сприйняття історії відбувається засвоєння історичного досвіду, знайомство з місцевими культурними традиціями, що сприяє моральному розвитку особистості, збереженню загальнолюдських цінностей, допомагає розвитку творчого мислення.

Бібліотеки  є хранителями цих традицій. Тому, однин із пріоритетних напрямків краєзнавчої діяльності бібліотек - популяризація локальної історії і залучення користувачів до інформації про минуле свого краю.

Про минуле і сьогодення, про відомі і невідомі сторінки нашого міста йшла розмова у виступі історика - краєзнавця Віктора Володимировича Єкшова «Історія нашого міста: відома і невідома».   

Базою краєзнавчої діяльності бібліотек є краєзнавчі фонди. Цьому напрямку роботи бібліотек  присвячений виступ завідувача відділу організації і використання єдиного фонду  Старченко Л.В. «Краєзнавчі фонди бібліотек у цифрову епоху: традиційні ресурси». 

Важливий  напрямок у краєзнавчій  діяльності  бібліотек – дозвіллєво - просвітницький. В пошуках шляхів популяризації краєзнавчих матеріалів бібліотеки використовують нові інноваційні форми роботи. Про них йшла розмова у консультації головного бібліотекаря  Герасименко С.В. «Краєзнавча діяльність публічної бібліотеки: сучасні вимоги, традиції та інновації». 

Сьогодні практично кожна бібліотека ЦБС одним з пріоритетних напрямів своєї роботи вважає краєзнавство. Адже саме краєзнавча діяльність дозволяє виділити бібліотеку з числа схожих, зробити її унікальною, особливою. Які аспекти краєзнавчої діяльності використовувати в оформленні  бібліотечного простору? Аналіз роботи бібліотек ЦБС з питань краєзнавства надала  завідувач організаційно-методичного відділу – Ваганова Н.В. у виступі «Краєзнавча діяльність бібліотек ЦБС: територія великих можливостей». 

Діяльність сучасної бібліотеки, у т. ч. і бібліотечне краєзнавство, вже неможливе без використання нових інформаційних технологій, які дозволяють полегшити доступ користувачів до необхідної  їм краєзнавчої інформації. Як це  зробити за допомогою  краєзнавчих відеороликів розповідала провідний бібліограф  Сугробова А.В. 

Яскраво і емоційно пройшла зустріч  з  місцевою поетесою і письменницею -  Некрасовською Л.В. Для учасників семінару лунали вірші з книги «Аудит душі». 

Широкий спектр краєзнавчої діяльності надає нам можливість розглядати різні напрямки. На семінарі акцент зроблено на наступних напрямках: історично – літературному, екологічному, історичному, літературному, туристичному. З досвідом роботи в цих напрямках виступали:

Сохацька Г.М., завідувач бібліотеки-філіалу №2 з темою «Діяльність бібліотеки в області літературно-історичного краєзнавства»; 

Чебакова С.С., завідувач бібліотеки-філіалу №4 - «Екологоорієнтована діяльність бібліотеки», 

Безугла О.В, завідувач бібліотеки-філіалу №20 - «Мій край – найкраще місце на землі», 

Колоскова Г.В., провідний бібліотекар бібліотеки-філіалу №21 - «Краєзнавчий туризм. Новий бібліотечний бренд»,  

Ковальова Т.І., завідувач бібліотеки-філіалу №24 - «Публічна бібліотека: оберіг історії краю». 

Для учасників семінару бібліотекар Нової бібліотеки Шендрик А.К. провела майстер-клас «Витинанка – краса своїми руками», а головний бібліотекар ОМВ Боярунець В.О. - анкетування «Краєзнавство і бібліотека: погляд бібліотекаря». 

2017 рік – Рік Японії в Україні. Завдяки завідувачу відділу художньої літератури Петренко О.В, учасники семінару отримали нові знання про творчість японських авторів. 

До уваги присутніх на семінарі виставки літератури:

«Японські майстри слова»

«Життя як крик»(до 60-річчя від дня народження М. Мельника)

«Вогонь душі ти людям віддаєш, вогонь в одежі слова» (до 60-річчя від дня народження Лесі Степовички)

«Поетичний космос Людмили Некрасовської».