12 Жов 2017
Бути кращими: нині, завтра і завжди.

«Бібліотека – відкритий світ ідей: досвід роботи по реалізації соціокультурних проектів» під такою назвою 12 жовтня 2017 року пройшов День творчого спілкування в Центральній міської  бібліотеці.

Перша частина  Дня була присвячена такому  важливому напрямку роботи як проектна діяльність, яка  визначає стратегію розвитку бібліотек на найближчі  роки.

У виступі заступника директора ЦБС для дорослих Шелест Н.А. «Проектна діяльність як ефективний інструмент побудови системи довіри до бібліотек» розмова йшла про необхідність будувати відношення  між   партнерами бібліотек виключно на довірі.  Вона зупинилась на проектах, які протягом останніх років були реалізовані  в бібліотеках системи.   

ТОП – 10 самих вдалих, самих неординарних проектів світу. Тема виступу головного бібліотекаря організаційно-методичного відділу Герасименко С.В. «Креативні проекти бібліотек світу: підготувати та реалізувати.   

Серед реалізованих проектів системи більша кількість складає проекти, пов’язані с соціокультурної діяльністю бібліотек – проведенням масових заходів. ТОП – 10 самих використовуваних, самих популярних масових заходів  бібліотек ЦБС – тема виступу головного бібліотекаря організаційно-методичного відділу Боярунець В.О. «Креативні форми роботи: здивувати,захопити, залучити».  

В розділі програми «Пропонуємо досвід роботи» виступили бібліотекарі, які проходили навчання поза межами системи:

Гість Дня спілкування - завідувач бібліотеки-філіалу №15 ЦБС для дітей Дуплій А.А. розповіла про участь  у роботі Всесвітнього бібліотечного й інформаційного конгресу: 83-ї Генеральної  Конференції  і Асамблеї  IFLA – 2017, який проходив у м. Вроцлав, Польща.   

Особистими враженнями про роботу  дитячих бібліотек Стокгольму  поділився завідувач Нової бібліотеки Федорець Т.С.    

 А про участь у роботі школи лідера «Молодий бібліотечний лідер Дніпропетровщини» розповіла Бондаренко К.Г., провідний бібліотекар бібліотеки-філіалу №15  ЦБС для дорослих.  

Закінчилась перша частина Дня творчого спілкування оглядом літератури «Порадники і душ аптекарі – бібліотекарі», який провела завідувач відділу художньої літератури Петренко О.В. 

Друга частина Дня творчого спілкування була присвячена підведенню підсумків загальносистемного конкурсу «МОЯ бібліотека – кращ@”.

У виступі завідувача організаційно-методичного відділу  Ваганової Н.В. «Організація бібліотечного простору:  ідеї  і втілення»  підкреслена основна мета конкурсу:  за допомогою зміни простору, створити новий образ бібліотеки, здатний задовольнити очікування і потреби читачів в інформації та якісному обслуговуванні. Які досягнення? Виступаюча  розповіла про основні критерії  визначення кращої бібліотеки, переможців  в окремих напрямках за якими проводився конкурс, оголосила результати і нагородила переможців. 

З цікавістю присутні на Дні спілкування  переглянули презентації переможців конкурсу:

Відділ абонементу ЦМБ,

Серед «великих» бібліотек: 

І місце – бібліотека-філіал № 4  

ІІ місце – бібліотека-філіал № 1 (Презентація)

ІІІ місце бібліотека-філіал № 24 

Серед «маленьких» бібліотек:

І місце бібліотека-філіал № 27

ІІ місце бібліотека-філіал № 14 (Презентація)

ІІІ місце бібліотека-філіал № 28.  (Презентація)

Підводячи підсумки роботи Дня творчого спілкування завідувач організаційно-методичного відділу виразила надію, що досвід роботи колег, з яким познайомились присутні, стане у нагоді і допоможе своєчасно відповідати на виклики часу. Тільки тоді, бібліотеки будуть привабливими і кращими «нині, завтра і завжди».