30 Бер 2018
Бібліотека, яка надихає на творчість

30 березня 2018 року відбувся виїзний професійний тур  до бібліотеки-філіалу №27 «Калейдоскоп досвіду : бібліотечні ідеї варті поширення». Саме вона стала переможцем серед бібліотек, де працює один-два співробітника, за підсумками загальносистемного конкурсу «МОЯ бібліотека – кращ@».

Працівники бібліотеки-філіалу радо зустріли своїх гостей караваєм і  віршами-присвятами.

Відкрила творчу зустріч заступник директора ЦСПБ Мілкіна Н.І..

Завідувач організаційно-методичного відділу Ніна Василівна Ваганова представила колектив бібліотеки-філіалу №27, а також, торкнулася теми змін бібліотечного простору, наголосила, що ідеї по перевтіленню та створенню нового образу бібліотеки не  повинні бути сталими – раз і назавжди,  потрібно творчо підходити до цього питання, як це робить маленький колектив такої креативної бібліотеки.

Далі слово взяли господарі. «Професіоналізм + креативність, або Бібліотечні фантазії в сучасному стилі» - тема виступу  Стаценко Н.Ф., завідувача бібліотеки-філіалу №27.

Наталя Федорівна з великою любов’ю  говорила про бібліотеку, про свій читацький актив, про небайдужих друзів бібліотеки, поділилася своїми наробками в оформленні фонду та створенні затишних читацьких зон.

Цікавими і пізнавальними були презентації виставок –інсталяцій : «На вершині світової слави» / до 145 річчя Соломії Крушельницької.

«Книжка проситься на ручки»; «Містер ПЕН». Присутнім було представлено відео-презентацію присвячену роботі  колективу  бібліотеки.

Наталя Федорівна надала слово поетесі Гречко В.В. - постійному читачу і другу бібліотеки. Валентина Василівна Гречко  зачарувала всіх присутніх поетичними  творами, а також  своєю жіночою харизмою і небайдужим відношенням до питань культури і суспільства.

Творчій настрій  продовжила бібліотекар бібліотеки-філіалу №27 Портна Ольга Іванівна. Вона говорила про свої захоплення, використання яких приносить успіх в  роботі та надихає на нові можливості. Для багатьох стало несподіванкою, що біолог за фахом складає ліричні, і такі зворушливі та мелодійні вірші, а, також, створює чарівні флористичні композиції.  Ольга Іванівна поділилася досвідом написання проектів по сімейному читанню, розповіла, яку роботу вона проводить у цьому напрямку.

Ліричного настрою додала музична релакс-хвилинка, яку подарували бібліотекарям учні Будинку творчості дітей та юнацтва.

Атмосфера, що панувала на творчій лабораторії, з перших моментів спонукала до відкритої розмови, тому присутність практичного психолога – Наріжної Л.С., стала логічним продовженням зустрічі. «Секрети комунікативної взаємодії» - такою була тема бесіди психолога та слухачів.  Ніхто з присутніх не залишився байдужим, адже  розмова  стосувалася кожного і допомогала розібратися в собі, та іноді, в не досить легких  відносинах з оточуючими.

Майстер-клас - «Весна надихає на творчість : Великодня флористика», провела головний бібліотекар ОМВ Герасименко С.В. Були представлені флористичні композиції, які власноруч можна оформити до Великодніх свят.

Фотосесія в бібліотеці - «Моя прекрасна БібліоЛеді», весело і жваво пройшла в «Бібліо-арт студії». Учасники творчої майстерні мали змогу приміряти на себе різні художні образи і зафіксувати це на фото.

Протягом всієї зустрічі, присутні висловлювали свої думки, свої враження і погляди, адже атмосфера надихала на це. Виникало бажання  поділитися своїм захопленням, від того затишку і креативу, який створили у бібліотеці-філіалі №27  Стаценко Наталя Федорівна і Портна Ольга Іванівна, і тому, розмова, яка відбулася у підсумку, була  щирою, і доброзичливою, позитивних вражень було дуже багато. Всі запрошені, а це працівники бібліотек , де працює один, або два співробітника, були піднесені побаченим і надихнулися на зміни. Одноголосною стала думка : «Бібліотека філіал №27   – другий дім для її читачів і працівників» , тут для кожного відвідувача знайдеться і своя книга і свій співрозмовник.