12 Квіт 2018
Бібліотека – територія культури і дозвілля
Чудовий квітневий день зібрав на творчу лабораторію бібліотекарів Централізованої системи публічних бібліотек для дорослих. Зустріч відбулася 12 квітня на базі бібліотеки-філіалу №5.
Відкрила лабораторію заступник директора ЦСПБ Мілкіна Надія Іванівна. Вона передала слово завідувачу організаційно-методичного відділу Вагановій Ніні Василівні,тема виступу якої була – «Культурно-дозвіллєва діяльність як пріоритетна функція бібліотеки».
Ніна Василівна зазначила, що бібліотека-філіал №5 недаремно обрана для проведення цієї лабораторії, адже саме в її стінах відбуваються неперевершені творчі заходи , які збирають багато небайдужих і учасників, і слухачів.
Боярунець В.О., головний бібліотекар організаційно-методичного відділу, у своїй презентації «Організація дозвілля в бібліотеці: як працювати нестандартно», торкнулася лише самих цікавих та яскравих заходів, які відбувалися протягом останнього часу в нашій системі. Представлено було топ - десять найпопулярніших форм масових заходів.
Далі слово отримали господарі бібліотеки-філіалу №5. У виступі завідувача бібліотеки Заморської І.В. «Клубні об’єднання при бібліотеці – можливість знайти своє обличчя», було дуже змістовно і емоційно представлено роботу, яка ведеться у напрямку клубної діяльності. Нікого не залишила байдужими розповідь Ірини Вікторівни. Присутніх вразив обсяг цікавих заходів, що відбуваються в рамках клубних об’єднань, і тому, у бібліотекарів виникало багато запитань, адже досвід роботи працівників бібліотеки-філіалу №5 вартий поширення.
«Розширюємо соціокультурний простір : бібліотека в соціальній мережі» - такою була тема виступу Куратник Л.Б.,бібліотекар бібліотеки-філіалу №5. Вона поділилася своїми напрацюваннями, щодо розміщення інформації про цікаві сторінки життя бібліотеки на сторінках соцмереж.
І знову слово взяли методисти. Герасименко С.В.. головний бібліотекар організаційно-методичного відділу презентувала методичні розробки «Роль бібліотек у збереженні культурної спадщини». 2018 рік проголошено Роком культурної спадщини , отже, мета методичних рекомендацій - допомога у систематизації та розкритті змісту друкованих джерел інформації щодо культурної спадщини, популяризиції фондів бібліотек серед користувачів.
Майстер-класи, що вже стали традиційними на творчих лабораторіях, допомогли не тільки відпочити від насиченого графіку роботи, а й з користю для себе і своїх читачів, навчитися новим ремеслам. Плетіння із паперової лози представила Дець Т.Б.,читач бібліотеки. Бібліотекар Білан Катерина., яка є керівником клубу «Мукосолька» в бібліотеці-філіалі №30, навчала бажаючих виробам з солоного тіста.
Після перерви почалося справжнє Медове свято в бібліотеці «Краще меду –тільки мед!». Ведучими на святі були Колесникова Т.В., провідний бібліотекар бібліотеки-філіалу №5 та Куратник Л.Б., бібліотекар бібліотеки- філіалу №5. Присутніх вразила професійна майстерність їх колег, уміння знайти стільки незвичних матеріалів по темі свята. А як цікаво і захопливо пройшла вікторина за темою меду та бджіл!
Виставка літератури «Бджоли раді цвіту,а люди – меду!» примушувала знов і знов підходити, та слухати Куратник Людмилу Борисівна, яка розкривала все нові і нові сторінки у живописі, художній літературі, ювелірному мистецтві , присвячені її Величності Бджолі.
Не можливо було залишитися байдужими від тієї інформації, що надавалася, Семенко Лідією Іларіоновною, головою спілки пасічників Шевченківського району. Лідія Іларіонівна цікава і неординарна людина, захоплена медом та бджолами. Її захоплення – сенс її життя. Такі люди викликають не тільки захват і довіру, а й бажання слідувати тим порадам, що вона надає. Дуже корисними стали її рекомендації щодо користування медом та всією продукцією бджолівництва. Бажаючи змогли придбати багато потрібного для себе і своєї сім’ї з цієї продукції.
З такими цікавини і небайдужими людьми співпрацює бібліотека- філіал №5, а це велика користь всім, а перш за все, нашим читачам, які мають змогу зовсім безкоштовно ознайомитися, побачити, пізнати та насолодитися різноманітною інформацією в стінах бібліотеки.
Атмосфера, що панувала на творчій лабораторії, надихала на нові зустрічі та бажання втілювати і в свої бібліотеках подібні заходи. Дуже не хотілося залишати ці затишні стіни бібліотеки- філіалу №5, було бажання поділитися своїм досвідом, краще розпитати господарів про їх здобутки. Тому, на підведенні підсумків творчої лабораторії багато добрих слів лунало в адресу працівників бібліотеки від їх колег.
Зав. організаційно-методичним відділом Ніна Василівна Ваганова