04 Жов 2018
Калейдоскоп досвіду: бібліотечні ідеї варті поширення

«Є ж люди на землі – а то не
варто й жити, - що крізь
щоденний труд уміють і любити,
 і усміхатися, і мислити, й шукать…»,
ці слова М.Рильського не даремно стали епіграфом до проведення виїзного професійного туру «Калейдоскоп досвіду: бібліотечні ідеї варті поширення», який відбувся у бібліотеці – філіалі №4 ДМКЗК ЦСПБ .

Бібліотека-філіал №4 одна з найкращих бібліотек Централізованої системи публічних бібліотек для дорослих у місті Дніпро. Її досвід у роботі з читачами, з громадою Новокодацького району, місцевою владою стане в нагоді кожній бібліотеці нашого міста.

Відкрила професійний тур  заступник  директора ЦСПБ  Мілкіна Надія Іванівна. Завідувач організаційно-методичним відділом Ваганова Ніна Василівна ознайомила присутніх з метою та програмою виїзного професійного туру і передала слово господарям.

«Бібліотека і громада: рух назустріч» та «Адвокаційна кампанія в бібліотеці»  - теми виступу Сікун А.О., завідувача  бібліотеки – філіалу №4. Анна Олексіївна змістовно і докладно, на високому професійному рівні  розповіла про роботу, яку проводять фахівці бібліотеки разом з активом читачів, поділилася досвідом у вирішенні проблем, що останнім часом все частіше виникають у багатьох бібліотек.

Перед присутніми виступив голова читацької Ради бібліотеки-філіалу № 4 Беззуб Анатолій Михайлович, він дуже детально, на законодавчій основі, розкрив основні моменти створення читацької Ради при бібліотеці та підготовку Положення про читацьку Раду. Не залишив байдужими  присутніх емоційний виступ читачки бібліотеки  Смірнової Н. В. на захист бібліотек.

Провідний  бібліотекар Манзуренко Л.І. у своєму виступі,  «Бібліотека  як середовище розвитку і впливу на читацькі уподобання користувачів», цікаво, з теплотою і захопленням представила  свій відділ  художньої літератури та мистецтв. Всі бажаючі мали можливість зробити селфі на «повітряній кулі».

Данькевич Н. І., провідний бібліотекар Інтернет-центру, ознайомила з роботою Інтернет - центру та розповіла про різні заходи, що відбуваються в бібліотеці і поза її стінами. Кількість  заходів, якість їх підготовки, відвідуваність  вразили слухачів, адже  дійсно, масові заходи настільки   яскраві й пізнавальні, що на довго залишаються у пам’яті тих, хто прийняв в них участь. А ще, в  Інтернет-центрі організовані безкоштовні курси з комп’ютерної грамотності. Тут проводяться інформаційні години, екологічні уроки, відео-репортажі, мультимедійні презентації, скайп-консультування з правових питань.

Постійні читачі бібліотеки, подружжя  Рудових - Володимир Афанасійович та Олена Леонідівна вразили всіх присутніх своєю невичерпною енергією, небайдужістю до життя, любов’ю до книги, до поезії і танцю. Родина щедра на таланти  є постійним відвідувачем  бібліотеки-філіалу №4, а завдяки цій зустрічі, вони стануть бажаними гостями в інших бібліотеках системи .

Після обідньої перерви та музичної релакс-хвилинки, завідувач організаційно – методичного відділу Ваганова Ніна Василівна торкнулася теми незмінності бібліотечної професії, відданості їй бібліотекарів професіоналів та  підвила підсумки конкурсу «Книжкова інсталяція в бібліотеці».

Переможцями конкурсу стали:

1 місце – бібліотека-філіал № 4 та бібліотека-філіал № 15
2 місце – бібліотека-філіал № 5 та бібліотека-філіал № 14
3 місце – бібліотека-філіал № 20 та бібліотека-філіал № 9
1 місце  - Інформаційно-бібліографічний відділ ДМКЗК ЦСПБ

Присутнім були представлені презентації  виставок – інсталяцій переможців конкурсу та презентації виставок, що завоювали симпатії журі (бібліотеки-філіали № 10, №18,№22,№27).

Наприкінці професійного туру було проведено майстер-клас від Герасименко С.В.   «Осіння феєрія творчості». Зустріч закінчилася обговоренням пройденого та підведенням підсумків роботи. Результати зустрічі задовольнили багатьох фахівців, адже, дійсно, досвід роботи бібліотеки-філіалу №4 – вартий поширення!

Зав. організаційно-методичним відділом Ніна Василівна Ваганова