02 Лист 2018
Бібліотека – простір можливостей для молоді

Творча лабораторія  «Бібліотека – простір можливостей для молоді» відбулася 2 листопада  на базі бібліотеки–філіалу №6 – «Молодіжної», так називаємо цю бібліотеку в системі.

В бібліотеці  працює молодіжний клуб «Юні мрійники», метою якого є розкриття творчого потенціалу молоді району. До будь-якої форми роботи тут підходять творчо, нестандартно, експериментуючи, фантазуючи, знаходячи несподівані рішення. Отже, з перших кроків відвідування бібліотеки, відчуваєш втручання молоді, їх нетривіальний погляд на сьогодення.

Відкрила зустріч  заступник  директора ЦСПБ  Мілкіна Надія Іванівна. Завідувач організаційно-методичним відділом Ваганова Ніна Василівна   ознайомила присутніх з метою та програмою творчої лабораторії  і передала слово головному методисту ОМВ  Герасименко С.В., презентація якої носила назву «Бібліотека для молоді: в пошуках нових ідей і рішень».

Нікого з присутніх не залишив байдужим  виступ психолога  по роботі з молоддю Фірсової Олександри «Життєвий компас молоді: соціально-психологічний аспект», адже  розмова  стосувалася кожного  і допомагала зрозуміти, яка вона молодь сьогодні, які в неї пріоритети і потреби, і як саме бібліотека може бути привабливою для молодого покоління . Вразила молодість і обізнаність Олександри , її любов до книги  та вміння зацікавити аудиторію.

Не менш пізнавальною була презентація Спаріхіної Н.В., завідувача відділу методико – соціологічної роботи та сприяння соціалізації молоді ДОБМ  ім. М. Свєтлова  «Трансформація бібліотечної діяльності: пошук нового стилю роботи з молоддю». Наталя Вікторівна поділилася досвідом роботи, надала цікаві факти соціологічних досліджень в роботі з молоддю, провела пізнавальний і веселий тренінг. 

«Бібліотечне обслуговування молоді в бібліотеках Дніпровської ЦСПБ: стан, проблеми, перспективи» -  такою була тема виступу  Ясинської – Богомол  О.Л., завідувача сектору обслуговування юнацтва Центральної бібліотеки.

Далі слово взяли господарі. «Творчість, ініціатива, доброзичливість і гостинність – запорука успішної роботи з молоддю» - тема виступу Борисової  Н.О. провідного бібліотекаря  бібліотеки-філіалу № 6. З  великою любов’ю  говорила вона  про свій молодіжний читацький актив, про небайдужих друзів бібліотеки, поділилася своїми наробками в проектній діяльності та   проведенні заходів для підлітків і молоді.

Своєрідною кульмінацією творчої зустрічі, стали змістовні, щирі і досить емоційні  виступи молодіжного активу бібліотеки. Малько Ілля,  Мунтян Гліб, Прокопенко Анжела ,Филипенко Ганна вразили всіх присутніх своєю небайдужою позицією стосовно потреби бібліотек у суспільстві, глибиною сприйняття дійсності, своїм оригінальним баченням відносин «бібліотека-молодь», надали реальні і досить цікаві поради в роботі бібліотек. Слова кожного з них ще раз підтвердили – бібліотеки потрібні молоді. Отже , майбутнє у бібліотек є!

Своїм досвідом, роботи з молоддю поділилися:

Кутакова Н.П., провідний бібліотекар бібліотеки-філіалу № 31 «Використання в роботі з молоддю власних захоплень – складова успіху»;
Сохацька Г.М., завідувач бібліотеки-філіалу № 2  «Бібліотека і молодь: пошук нової моделі співпраці»;
Абрамова З.О., завідувач бібліотеки-філіалу № 3 « Молодь в бібліотеці: нове покоління – новий погляд»;
Гриценко О. О., провідний бібліотекар бібліотеки-філіалу № 26 «Ефективна бібліотека. Як зробити  бібліотеку потрібну дітям і підліткам»;
Федорець Т. С., завідувач  «Нової бібліотеки»  «Волонтерство в бібліотеці. Ігрова діяльність як один з напрямків роботи бібліотеки».

Ще однією «родзинкою» став виступ молодіжного театру «Третій поверх». Творча молодь співпрацює з колективом бібліотеки-філіалу №2,  і,  в цей день, вони були запрошені з міні-виставою на нашу зустріч.

Наприкінці заходу, Филипенко Ганна, яка стала у цьому році співробітником бібліотеки-філіалу №6, провела майстер-клас «Мехенді – мистецтво розпису тіла візерунками із хни».Протягом всієї зустрічі, присутні висловлювали свої думки, свої захоплення і погляди, адже атмосфера надихала на це. Виникало бажання  поділитися своїм враженням  від того, наскільки  в нас небайдужа, начитана і така незвичайна  молодь!

Дійсно, є чому повчитися у працівників і молодіжної аудиторії  бібліотеки – філіалу №6, творча зустріч пройшла цікаво, корисно і надихнула на втілення почутого в своїх бібліотеках.

Зав. організаційно-методичним відділом Ніна Василівна Ваганова