26 Груд 2019
Українському інституту національної пам'яті і особисто Ігорю Кочергіну

Щира вдячність від читачів Дніпровської Центральної бібліотеки Українському інституту національної пам'яті і особисто Ігорю Кочергіну за чудові книги, подаровані до фонду бібліотеки.

Капелани. На службі Богу і Україні / Уклад.: Тетяна Ковтунович, Тетяна Привалко; Укр. ін-т нац. пам'яті. – К.: ФОП Гончарук А.Б., 2019. – 424с.

ISBN 978-617-7420-60-5

Книга містить спогади військових капеланів різних конфесій, які від початку війни на сході України здійснювали душпастирське служіння серед українських воїнів. Свідчення були записані Українським інститутом національної пам'яті в межах проекту «Усна історія АТО». В них ідеться про особливості капеланського служіння на фронті під час протидії російській агресії, а також окреслюються етапи інституційного становлення капеланства у війську.

Для всіх, хто цікавиться історією російсько-української війни.


Лисивець А. І.

Скажи про щасливе життя... / Анастасія Лисивець; упоряд. Н. Білоцерківець. – К. : К.І.С., 2019. - 104с.

ISBN 978-617-684-246-0

В основі збірки – спогади Анастасії Лисивець про Голодомор. У них дивовижним чином поєднані зворушлива простота і щирість, навіть певна наївність оповіді простої сільської дівчини, на долю якої випали трагічні випробування, і водночас - блискучий письменницький хист, досконале чуття композиції, неймовірно точне й пронизливе відчуття деталі, живої фрази, драматичної ситуації. Твір писала в 70-80-ті роки минулого століття сільська вчителька «в шухляду», без жодних надій на прижиттєве опублікування, і, ймовірно, це теж додає йому неповторної інтонації й цілковитої переконливості як суто літературного, так і важливого історичного документу.


Рева І.

По той бік себе: соціально-психологічні та культурні наслідки Голодомору і сталінських репресій: Науково-популярне видання. - 2-ге вид. перероб. і доп. - К.: К.І.С., 2019. - 272с.

ISBN 978-617-684-242-2

У науково-популярній книзі проаналізовано трансформації (психологічні, соціальні тощо), яких зазнало українське суспільство у сталінську добу, перш за все - у 1930-х роках. Авторка розглянула методи, якими діяла радянська влада, з'ясувала їх вплив на світосприйняття українського суспільства, показала механізми формування радянської ідентичності, запропонувала шляхи подолання психологічних та соціальних проблем на сучасному етапі.