09 Жов 2020
Злам на сході. Життя змінюється

Дніпровська Центральна міська бібліотека запрошує всіх бажаючих з 7 по 30 жовтня відвідати виставку плакатів про історію німецької єдності «Злам на сході. Життя змінюється».

Ця виставка є логічним продовженням виставки «Від мирної революції до Німецької Єдності», яка проходила в Дніпровській Центральній міській бібліотеці у минулому році. В цьому році дніпряни матимуть змогу ознайомитись з маловідомими фактами з історії після Возз'єднання Німеччини.

Виставка проводиться в рамках щорічного всеукраїнського фестивалю «Тижні Німеччини в Україні», який в цьому році присвячений темі 30-ї річниці воз’єднання Німеччини та проходить під гаслом «Об’єднані в Європі – 30 років німецької єдності».
Виставка експонується за підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні (м. Київ) та Генерального консульства Німеччини у Донецьку (офіс Дніпро). 

Виставка розташована на стінах міжповерхових сходів між другим та четвертим поверхами. Для вашої зручності виставку супроводжують QR-коди з віртуальною екскурсією по виставці.

Дата:  7-30 жовтня 2020 р.
Час: вівторок-неділя: 10:00 до 18:00 (понеділок - вихідний)
Адреса: вул. Воскресенська, 23
Вхід вільний

Виставка Злам на Сході. Життя змінюється („Umbruch Ost. Lebenswelten im Wandel“) - це виставка про історію німецької єдності з текстами Штефана Волле (Stefan Wolle) і 128 фото Даніеля Біскупа, Гаральда Гаусвальда, Анн-Крістіни Янсон (Daniel Biskup, Harald Hauswald, Ann-Christine Jansson), а також 48 інших фотографинь і фотографів.

Виставка складається з 20 плакатів, а також трьох додаткових плакатів зі статистичними даними.
Видавцями є Федеральний фонд з дослідження диктатури СЄПН (Bundesstiftung zur Aufarbeitung der SED-Diktatur) та Уповноважений Федерального уряду у справах нових федеральних земель у співпраці з Північнонімецьким радіо NDR і статистичним бюро Statista.
Виставка розроблена Лейпцизьким дизайнером Томасом Клеммом (Thomas Klemm). Куратор – Ульріх Мелерт (Ulrich Mählert) з фонду Bundesstiftung Aufarbeitung. Експерти щодо фотографій: Анн-Крістіна Янсон і Гаральд Гаусвальд (Ann-Christine Jansson, Harald Hauswald). Уповноваженого Федерального уряду у справах нових федеральних земель представляв Андреас Гелле (Andreas Helle). Менеджер проєкту і контактна особа щодо питань, пов’язаних з виставкою – Ґеорґ Ґремске (Georg Gremske), фонд Bundesstiftung Aufarbeitung. Лектор: Гелен Бауерфайнд (Helen Bauerfeind).

Переклад українською: Житомирський державний університет імені Івана Франка
На плакатах виставки QR-коди дають посилання до відео-інтерв’ю, які NDR проводило для мультимедійного проекту з розповідей історій “Новонароджений 1989 року”. Телеканал у межах проєкту, спільно реалізованого з фондом “Bundesstiftung Aufarbeitung”, опитав свідків, які у 1989 році мали 30 років або ж тоді народилися.

У центрі уваги досвід східних німців, пов'язаний зі зламом. Їхні життя зазнали значущих змін з моменту Возз'єднання 3-го жовтня 1990 року.

Виставка презентується в рамках Тижнів Німеччини в Україні.