18 Лист 2020
Дивись VS читай. Ричард Метисон «Куди приводять мрії»

Проєкт Дніпровської Центральної міської бібліотеки #ДивисьVSчитай – це серія відеороликів, які знайомлять глядачів із книгами та їх екранізаціями.

 

Ричард Метисон «Куди приводять мрії».

Земне життя Криса Нілсена завершилось… але виявляється попереду є щось інше! Після довгих блукань у вогкій темряві Крис опинився у місці, де немає смутку. Це – Рай… Але спокою в ньому Крис не знайшов. Його кохана, не витримавши самотності, вкоротила собі віку. І, щоб визволити її та врятуватись від розпачу, Крис разом зі своїм провідником у потойбіччі вирушає у найнебезпечнішу подорож крізь безкінечні незнані світи…

Відразу ж після публікації роман став бестселером і викликав бурхливі дискусії не тільки в літературних колах, а й серед вчених. Його назвали наріжним твором про життя після смерті.

Чимало творів Ричарда Метисона важко віднести до одного визначеного жанру, і критики прозвали його «руйнівником жанрів».

У світовому кінематографі є фільми, які залишають після свого перегляду відчуття легкого смутку і, водночас, тверде переконання в тому, що все, що відбувається довкола, має таємний сенс. Одним з таких фільмів є картина «Куди приводять мрії» чи «Де живуть мрії» — фантастична мелодрама Вінсента Ворда, поставлена за однойменною книгою Ричарда Метисона в далекому 1998 році.

Сюжет книги був істотно змінений для кінематографа. Так, наприклад, окремі персонажі, присутні в картині, відсутні в оригінальному романі (зокрема, образ так званого провідника-Перевізника). Та й самі головні герої зазнали значної трансформації, а їх біографія зазнала суттєвих змін: літературні Крис і Енні – це не лікар-педіатр і талановита художниця, а голлівудський сценарист і жінка, що змінила кілька місць роботи.

Вигадана могила Криса Нільсена розташована в каліфорнійському Окленді на кладовищі Mount View. У фільмі була використана реально існуюча надгробна плита Анни Нільсен і її чоловіка.

Фільм «Куди приводять мрії» має й альтернативний фінал, який, як своєрідний бонус, запропонували творці картини при виданні спеціальної версії DVD. Згідно з ним Крис і Енні піддалися реінкарнації. Однак Енні, в силу необхідності спокутувати допущений нею раніше гріх, має померти в ранньому віці. Проте, обидва люблячих серця знову поєднуються на небесах.

Ця робота стала для Вінсента Ворда, найвідомішою – ні до, ні після цієї стрічки кінорежисер не зняв нічого більш успішнішого й визначного. На його думку, стрічка повинна мати цілком особливе візуальне оформлення, адже основні дії відбуваються в фантазійному потойбічному світі. З цією метою ледве не весь фільм відзнято за допомогою плівки Fuji Velvia. Ця плівка відрізняється дуже високою насиченістю кольорів. З огляду на особливості візуального втілення сценарію, саме ця її якість була вкрай важливою для творців картини.

Фільм удостоєний премії «Оскар» за найкращі візуальні ефекти. Крім того, Гільдія художників-постановників США також відзначила картину врученням премії Art Directors Guild Award за видатні досягнення в області кінодизайну.

Прослухати уривок із книги Ричарда Метисона «Куди приводять мрії» можна в рамках проєкту #ЧитаємоРазом, за посиланням: https://www.facebook.com/1506673372972247/videos/300430707635029/?__so__=channel_tab&__rv__=latest_videos_card

Цікавого читання та перегляду!

Музика з відеоролику: Flёur - Будь моєю сутністю

Книгу можна прочитати в Дніпровській Центральній міській бібліотеці.

Замовлення приймаються:

тел.: 056 7403875, 056 7403165, 056 7403711;

віртуальна довідка: http://library.dp.ua/whelp.php;

електронна пошта: library.dp.ua@gmail.com

Проєкт створено бібліотекарем відділу соціокультурної діяльності Пашко Анастасією.