10 Лют 2021
ДивисьVSчитай. Вероніка Рот «Дивергент. Нескорена»

Проєкт Дніпровської Центральної міської бібліотеки #ДивисьVSчитай – це серія відеороликів, які знайомлять глядачів із книгами та їх екранізаціями.

 

Вероніка Рот «Дивергент. Нескорена».

У світі, де живе головна героїня, Беатріс Прайор, люди діляться на п'ять фракцій, кожна з яких відображає певну якість людської особистості. Ці фракції – Альтруїзм, Правдолюбство, Ерудиція, Злагода і Безстрашність. Щороку в призначений день підлітки, які досягли 16 років, мають право обрати свій шлях. Тріс якраз стоїть на порозі важливих змін у житті: їй належить обрати фракцію, в якій вона продовжить своє уже доросле і свідоме життя. Дівчина робить вибір, який дивує всіх – і її життя кардинально змінюється…

«Нескорена» (англ. «Divergent») — дебютний роман американської письменниці Вероніки Рот, перша частина однойменної трилогії. Сюжет розгортається в антиутопічній версії Чикаго. Вероніка розповідає, що ідея трилогії народилася ще під час її навчання в коледжі.

Роман отримав багато нагород, зокрема «Sakura Medal Contest», визнаний найкращою книгою 2011 року у конкурсі «2011's Goodreads Choice Awards».

У 2013 році кіностудія Summit Entertainment придбала права на екранізацію роману та розпочала зйомку однойменного фільму, прем'єра якого відбулася у березні 2014 року.

Цей фільм плекає ідею важливості вибору людини, важливість власної думки.

Щоб опанувати навички володіння зброєю та майстерність самооборони, перед зйомками актори кілька місяців тренувалися в таборі для новобранців. Захисну огорожу, яка у фільмі ізолює місто від зовнішнього світу, творці фільму зробили за зразком радіолокаційної станції для системи раннього виявлення міжконтинентальних балістичних ракет, що розташована у 9 кілометрах від Чорнобильської АЕС.

Книгу можна прочитати в Дніпровській Центральній міській бібліотеці.

Замовлення приймаються:

тел.: 056 7403875, 056 7403165, 056 7403711;

віртуальна довідка: http://www.library.dp.ua/?id=21;

електронна пошта: library.dp.ua@gmail.com

Проєкт створено бібліотекарем відділу соціокультурної діяльності Пашко Анастасією.