12 Бер 2021
Тетяні Шелюг

Дніпровська Центральна міська бібліотека та її читачі щиро дякують Дніпропетровському обласному об'єднанню людей з  інвалідністю «Творчість» та її голові – Тетяні Шелюг, за книги подаровані до фонду Центральної міської бібліотеки та бібліотек-філій.

Універсальний дизайн: практичні поради для кожного

Цей буклет створений у рамках діяльності Спільної Програми «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні», що впроваджується Програмою розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН), Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ), Міжнародною організацією праці (МОГ) у партнерстві з Міністерством соціальної політики України та Національною асамблеєю інвалідів України.
Мета Спільної Програми - сприяння застосуванню стандартів доступності та Універсального Дизайну як таких, що забезпечать залучення і участь людей з інвалідністю, допомога у подоланні існуючих бар'єрів, які заважають доступу до послуг і об'єктів, призначених для широкої громадськості, або обмежують його.
Підтримка Програмі надана Партнерством ООН з питань реалізації прав людей з інвалідністю, Програмою розвитку ООН та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).


Джуліан Веркейк

Знову в дорогу. Посібник з догляду за спинальними хворими. К.: «Рось», 2010. – 100 с. іл.

Це видання було підготовлене за інформаційною підтримкою клінічного відділення спинальної травми у м.Барвуді, Нова Зеландія, як джерело загальної інформації і тому не може замінити професійних підходів і суджень фахівців, які працюють безпосередньо з вами. Медичні знання і вміння (в т.ч. і прийоми догляду) постійно вдосконалюються, тому конкретні технології фізичної реабілітації в різних закладах можуть істотно відрізнятися. Радимо читачам пересвідчитися, наскільки наведені нижче підходи і технології відповідають практиці вашого відділення спинальної травми.
До видання цього посібника «Back on the track» у 2002 р. великодушно долучилися: Корпорація Ексідент Компенсейшн, Міністерство охорони здоров'я Нової Зеландії, клінічне відділення спинальної травми у м. Барвуді, відділ охорони здоров'я округу Кентербері та Нью Зіланд Спайнал Траст.
Своє життя українською мовою ця книга отримала завдяки зустрічі трьох людей, небайдужих до стану реабілітації спинальних хворих в Україні: Сари Філліпе, професора-антрополога з Сполучених Штатів Америки, Малколма Сауса, реабілітолога з Нової Зеландії, спинальника з 30-ти річним досвідом, Алєксєєвої Ольги Миколаївни, волонтера громадської організації «АРІС» у м.Києві, отриманому дозволу на переклад книги від New Zealand Shinal Trust (Нова Зеландія) та благодійній фінансовій підтримці громади фонду «Місія Україні» (USA) на видання книги з умовою її безкоштовного розповсюдження.
Разом з автором щиро дякуємо персоналу та пацієнтам відділення спинальної травми м. Барвуда, Аллену Біну та професору Алану Кларку за їх бажання поділитись набутими знаннями і власним досвідом та всім, хто долучився до створення цієї книги.
Особливого відзначення і подяки заслуговують досвід та думки, особисті враження і дотепні поради спинальних хворих з Нової Зеландії (Стівена Ханнена, Кейт Джарві, Робіна Пола, Тіма Джонсона, Пітера О'Флагерті, Білла Груара, Яна Поппся, Ліа Галвін, Роя Дейла, Пітера Лаша, Тоні Зварта, Малколма Сауса) та з України (Олександра Башти, Генадія Неділька, Андрія Нечипоренка, Михайла С'єдіна), а також практичні коментарі відомого на теренах СНГ своїми безцінними книгами спинальника Лева Індолєва, позначені в тексті ( Л.I.)
Рекомендується як початкова інформація для тих, хто вчиться жити після травми спинного мозку, членів їх родин і друзів, медичного персоналу та соціальних робітників.


Зміни на краще

Це звіт, який задокументував досвід роботи фонду SOFT tupil в Україні, комплексна програма реформ у сфері догляду. Все починалось як мережева організація. На основі інтерв’ю людей, які сформували цю мережу, з’явилась двадцять одна неформальна особиста історія, яка спільно формує цілісний образ: ця книга. Це своєрідний пам’ятник, особливо участі всіх учасників, як з голандської, так і з української сторони. Разом вони внесли вражаюче зміни в догляд за людьми з обмеженими можливостями в Україні, процес, в ході якого багато чого було вивчено з обох сторін.