13 Бер 2021
Тетяні Шелюг

Дніпровська Центральна міська бібліотека та її читачі щиро дякують Дніпропетровському обласному об'єднанню людей з  інвалідністю «Творчість» та її голові – Тетяні Шелюг, за подаровані книги «Недоношені діти», «Невигадані історії», «Коли ти просто робиш це...», «Батьки мають право вирішувати», які надійдуть до фонду Центральної міської бібліотеки та бібліотек-філій.

Лінд Д. У., Паролі Е. Т., Дорон М. У.
Недоношені діти: безцінний посібник для батьків недоношених дітей / Данна Уекслер Лінд, Емма Тренті Паролі, Д-р Міа Уекслер Дорон. – вид. 2-е. - К., 2020. – 466с.
Єдина книжка, яка розкаже вам про те, чого ви не очікуєте під час очікування дитини.
Ця тема є просто величезна, і кількість потрібної інформації є просто неймовірною. Батьки передчасно народжених дітей переживають великий стрес, і односчасно у них виникає дуже багато питань щодо нової маленької істоти, яка з'явилась у їхньому житті. Тепла, реалістична і доступна книга «Недоношені діти» є вичерпним довідником для кожного дорослого, який любить ії дбає про недоношену дитину. Автори Дана Уекслер Ліндн і Емма Тренті Паролі є матерями, які знають про передчасно народжених дітей з власного досвіду. Разом з неонатологом Мією Уекслер Дорон вони приготували неймовірний посібник, написаний доступною мовою, яку можуть зрозуміти усі читачі. Ця захоплююча, повна фактів книга вже отримала найвищі оцінки від провідних неонатологів, а також чудові відгуки від читачів і критиків, створивши, тим самим, високі стандарти у цій галузі.


Невигадані історії. Долі особливих сімей: посібник. – 508с.
Майже два роки команда, що складається з 14 батьків, які виховують дітей з інвалідністю та з особливими потребами із різних регіонів України, працювала над проектом «Oral Testimony» («Усні свідчення») у межах Програми «Батьки за раннє втручання в Україні». У результаті ними були зібрані, оброблені та систематизовані понад п'ять десятків оповідань мам і тат дітей з інвалідністю та з особливими потребами з Луганської, Донецької, Харківської, Запорізької, Закарпатської та Київської областей. Більша частина з цих історій увійшла до цього збірника.
Тати і мами розповідають, із чим їм довелося зіткнутися: народження і прийняття дитини з порушеннями розвитку. Із етичних міркувань імена дітей зміненої, нерозуміння суспільства, офіційних структур, черствість посадовців. Однак ці історії – не тільки про проблеми і труднощі, а і про їх подолання, сімейні радощі, силу підтримки рідних і близьких людей, уміння знаходити вихід навіть у найскладніших ситуаціях і, звичайно, про любов до дітей, що здатна творити чудеса.
Цей збірник оповідань буде цікавий спеціалістам, які працюють із дітьми з порушеннями розвитку,  їхніми сім'ями, людям, які беруть участь у формуванні політики послуг для дітей з порушеннями розвитку та/або інвалідністю, журналістам і просто широкому колу громадськості.


А. Кравцова, Г. Кукуруза.
Коли ти просто робиш це... / А. Кравцова, Г. Кукуруза. – БФ "Інститут раннього втручання". – 28с.

Книжка про те, як участь у звичайних домашніх щоденних справах відкриває немовляті й маленькій дитині величезне поле можливостей для освоєння необхідних у житті вмінь та навичок, для навчання, дослідження й розвитку відносин з оточуючими. Написана в легкій ігровій манері від імені малюка, вона звертає увагу дорослих на дуже серйозну тему – створення для дитини розвиваючого середовища, яке дозволить їй навчатися з досвіду й ставати впевненішою, активнішою та більш самостійною.


Батьки мають право вирішувати: посібник. – 115с.
Шановні читачі, вітаємо на сторінках нашого посібника, покликаного розповісти про досвід адвокації раннього втручання (РВ) батьками дітей з інвалідністю в Україні. У цій книзі ви зможете знайти інформацію про те, що таке раннє втручання і чому саме ця послуга є дуже важливою для сімей, які виховують дітей із порушеннями розвитку або ризиком їх виникнення. Також ми запропонуємо вашій увазі аналіз трирічної діяльності батьків-активістів Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання». Ми розповімо і про успіхи, яких досягли, і про труднощі, з якими зіткнулися під час адвокаційної діяльності.