21 Жов 2021
Жінки про жінок

Дніпровська Центральна міська бібліотека за підтримки Почесного Консульства Австрійської республіки у місті Дніпро та Австрійського Культурного форуму запрошують всіх бажаючих відвідати виставку двох видатних фотографок ХХ століття, Ґерті Дойч та Інґе Морат - «Жінки про жінок».

Проєкт відбувається в межах програми "Calliope Austria", яка висвітлює внесок жінок у мистецтво, культуру та науку.

На виставці дві фотографки вступають у візуальний діалог: їхні життєві лінії ненадовго перетнулись у 1950-х роках. Обом жінкам вдалося заявити про себе у професії, де досі переважали чоловіки. Вони працювали на найважливіші іміджеві ЗМІ свого часу: Ґерті Дойч – на англійський журнал Picture Post, а Інґе Морат – на французьку агенцію Magnum. Обидві були віддані гуманістичній та просвітницькій традиції документальної фотографії. Основну увагу у роботі обидві присвятили образу людини у її культурному середовищі.

З великої кількості робіт обох фотографок, які знаходяться в архіві австрійської галереї FOTOHOF, куратори відібрали для виставки лише портрети жінок. Їх поєднали попарно – по одній світлині від кожної – і тепер фотографки ніби вступають в уявний діалог про образ жінки. Обидві мисткині обрали шлях відкритого та глибоко чутливого зображення жінки, що стає ще чіткішим у цих порівняннях.

Дата: 21 – 30 жовтня
Час: вт.-сб.: з 9:00 до 20:00, нд.: з 11:00 до 18:00, пн.: вихідний
Адреса: Дніпровська Центральна міська бібліотека, вул. Воскресенська, 23, Етнокультурний центр, 6 поверх
Вхід вільний.