16 Лист 2021
Благодійному фонду «Бібліотечна країна»

Дніпровська Центральна міська бібліотека стала однією зі ста найкращих бібліотек України, які отримали добірку сучасних видань про бізнес та саморозвиток.
Акція з поповнення бібліотек України сучасними книгами стартувала в рамках книжкової премії KBU AWARDS навесні цього року завдяки потужному партнерству Жива сучасна бібліотека - БФ Бібліотечна країна, українських видавництв та великих компаній.
Щиро дякуємо Благодійному фонду «Бібліотечна країна» за книжкові дарунки. Запрошуємо читачів до відділу галузевої літератури для ознайомлення з книгами-номінантами KBU AWARDS-2020.


Ольга Дубчак «Чути українською»

Чи знаєте ви, що голосних в українській мові приблизно в п’ять разів менше, ніж приголосних? Чи чули ви про нескладотворчі звуки? А про літеру Шредінгера? Чи відомо вам, що шиплячі постійно мімікрують під інші приголосні української мови?
Якщо чесно: ви все це знаєте. І навіть якщо вам здається, що ви гадки не маєте, за яким принципом слід вимовляти ті чи інші звуки, ваші мовна свідомість і мовленнєвий апарат роблять це бездоганно.
Книжка «Чути українською» не змушуватиме вас учити правила чи зубрити мовні закони. Це вже робила колись ваша вчителька української мови та літератури. Завдання книжки — пояснити, за якими правилами й закономірностями працює звукова система, а ще — чому наша абетка майже досконала. І, звісно, переконати вас, що українська мова — це надзвичайно цікаво, легко і місцями навіть корисно.


Марк Лівін, Ілля Полудьонний «Простими словами. Як розібратися у своїх емоціях»

Розум: та все добре! У тебе є робота, дах над головою, їжа і друзі.
Емоції: щось так тоскно.
Якщо ви переживали схоже й не могли втямити, у чому річ — ця книжка для вас. У ній журналіст Марк Лівін і психотерапевт Ілля Полудьонний простими словами розповідають про емоції та почуття. Вони вчать розшифровувати повідомлення, що приходять у чат із самим собою: «Ти вже кілька днів сумуєш. Зверни на це увагу». Або: «Здається, ти заздриш другові, який знайшов нову роботу. Може, тобі теж час щось змінити?». Структурно книжка складається з 20 розділів. Кожен присвячується окремому почуттю чи емоції: злості, заздрості, образі, сорому, самотності тощо.


Борис Поломошнов «Лидерство: проклятие или панацея»

Книга Бориса Поломошнова «Лідерство: прокляття чи панацея» — це іронічний за стилем посібник із досягнення високих цілей. В епоху активного генерування нових ідей автор зумів знайти свій унікальний підхід до теми лідерства, що вже встигла стати банальною. Його ідеї підкреслюють індивідуальний стиль мислення, який полягає у повній свободі від усіляких ідеологій.
Книга складається з тематичних розділів, у яких читачеві пропонується осягнути таємниці прихованого потенціалу та унікальності людини, вивчити типологію лідерства, вникнути у глибинний сенс користі поразок. Лідером може стати кожен, питання полягає в цілях та способах їх досягнення, адже, на думку автора, сила без розуму є вандалізмом, могутність без справедливості — лиходійством, а величність без мудрості — марнославством.
Книга буде цікавою та захоплюючою для всіх, хто цікавиться глибинами внутрішнього світу, вільно мислить та готовий до нових знань.


Ольга Гуцал «Если прыгнули, то гребите»

У своїй першій книзі «Если прыгнули, то гребите» Гуцал ділиться спостереженнями за різними етапами життя бізнесу, компанії, команди співробітників. Вона порівнює процес зростання підприємницького проекту з етапами життя людини.
Порівняння бізнесу зі зростаючою людиною дозволить зацікавленому читачеві подивитися на ситуацію у своєму проекті іншими очима, зрозуміти, на якому ви зараз етапі, чого потрібно досягти в цей момент і яких проблем чи криз уникати.


Марті Ньюмеєр «ZAG. Найкращий посібник з брендингу»

Сімнадцять кроків зі створення нового бренда, секрети обрання правильної назви для своєї компанії чи продукту, ідеї та методи, що базуються на особистому досвіді автора, перевірені часом та успіхом!
Що ж таке «ЗАГ» Марті Ньюмеєра, названий «новим GPS для маркетологів»? Це напрямок розвитку бренда, який зробить компанію особливою — радикально «інакшою», а отже, успішною на ринку, де двигуном бренда перестає бути реклама, а програми лояльності більше не працюють. «У бізнес-світі, де все рухається зигзагом, коли інші обирають зиг, вам потрібен заг!» Не покладатися на фокус-групи, бо вони оцінюють пропозиції, що вже існують, і не враховують новацій, знайти оптимальне співвідношення «вдалого» та «інакшого», обрати своєму бренду влучну назву. Практичні поради а також 17 кроків для створення власного бренда, розглянуті на прикладі вигаданої мережі винних барів, змотивують пройти шлях до створення успішного бізнесу!
Марті Ньюмеєр — відомий дизайнер, письменник і бізнес-консультант, що за 30 років після переїзду до Кремнієвої долини співпрацював з Apple, Adobe, Google, Facebook, PayPal і багатьма іншими фірмами у сфері бренд-дизайну та просування брендів. Він видав кілька книжок з теорії й практики сучасної побудови бренда. Найвідомішу з них — «Zag: найкращий посібник із брендингу» — було включено до переліку 100 найкращих бізнес-книжок усіх часів.


Адам Кехейн «Взаємодія з ворогом»

Мабуть, всім знайома ситуація, коли потрібно розв’язувати певну проблему, але залучені у цей процес люди мають цілковито різні бачення подальших дій. Рішення затягується, робота стоїть на місці, переговори займають години, дні, тижні.
Адам Кехейн допомагає примирити сторони конфліктної ситуації. Він пропонує дуже чіткий план дій щодо того, як можна співпрацювати з кимось особисто тобі неприємним та кардинально інакшим. Його методика дозволить легко уникати неприємних моментів вдома, на роботі й у повсякденному житті та досягати поставлених цілей.
Автор книжки має досвід консультацій щодо розв’язання надскладних міжнародних питань, тож він точно допоможе впоратися з менш заплутаними і не такими затягнутими в часі проблемами.


Евгений Бондаренко «Успешный руководитель»

Книга про ті інструменти та підходи керівника, які 100% працюють на практиці. У ній ви знайдете практичні методики для щоденного використання. Це настільна книга для менеджерів усіх рівнів. І керівник невеликого відділу, і СЕО великого бізнесу знайдуть на сторінках методи більш усвідомленого управління. Застосовуй на практиці реальні інструменти керівника. Саме ця ідея є ключовою у книзі.
У цій книзі автор – досвідчений колекціонер найкращих практик та інструментів у роботі з людьми. Він професійно збирає, дбайливо зберігає та охоче ділиться управлінськими знахідками, які не вимагають великих бюджетів, легко впроваджуються, дають безліч очевидних переваг.
Вона не про фундаментальну науку менеджменту. І не про те, що ви повинні чи не повинні робити, як керівник. Хоча посилання на дослідження в галузі менеджменту та цитати багатьох корифеїв у ній також є. Це практична книга про ті інструменти та підходи керівника, які працюють на практиці. Також у цій книзі ви знайдете 10 параграфів від інших практиків та експертів у своїх галузях. У книзі є лише практичні реальні інструменти для щоденного використання кожного керівника.
У створенні книги брали участь 10 провідних експертів та практиків у своїх галузях.


Галина Буділова «Робі та Злюка в короні»

Герої книги — Мія та Платон, брат і сестра, які сидять на карантині вдома третій тиждень. Вони вже перегралися в усі іграшки і не знають, що їм робити. Мама вирішила піти на хитрість і сказала, що, якщо вони приберуть безлад, вона влаштує їм маленький сюрприз. Сюрпризом була коробка зі старими іграшками. Там діти знайшли Робі — старого робота-лікаря, який сказав їм, що на балконі займався самоосвітою і багато чого знає про те, що відбувається. Діти почали ставити йому ті самі питання, які на карантині ставлять діти своїм батькам, а робот — пояснювати.


П’єр Гіє де Монту «Арт-фірма»

Залучення мистецтва до бізнесових процесів є помітним трендом у сучасному корпоративному світі. У книзі П’єра Гіє де Монту показано, як посилення творчої складової бізнесу може допомогти у створенні ідеальної арт-фірми, що вироблятиме новітні продукти, уникаючи тих лих, які шкодять діяльності звичайних підприємств, зокрема банальності й тоталітаризму.
Автор розглядає способи поліпшення мистецької продуктивності й вироблення естетичної вартості, вдаючись до історичних і сучасних прикладів європейських підприємств, що використовують тексти, зображення й інші мистецькі засоби. Ідеї німецької філософії стають принципами естетичного маркетингу, а Кант, Шиллер, Вагнер, Станіславський, Гадамер і Бойс виявляються теоретиками мистецького управління.


Валерий Пекар «Бесіди майстра Хай Tao про стратегію»

Стратегічне мислення, хоч і з явилося дві з половиною тисячі років тому, є вираженням духу сучасності й поки що надбанням небагатьох. Як навчити стратегічного мислення? Підручники не допоможуть — лише особиста участь у стратегічних іграх, а ще оповідки, притчі — найдавніший жанр людської творчості, що знову набув актуальності у XXI сторіччі.
Уявімо, що в давньому Китаї жив старий майстер, який навчав молодь стратегічного мислення, і його оповідки дійшли до нас через тисячоліття. У такому жанрі книжка викладає здобутки світової стратегічної думки останніх двохсот років. Як і будь-які східні притчі, часто вони мають другий, прихований від квапливого погляду, рівень. Основні засади стратегії єдині для війни, бізнесу, дипломатії та політики, адже щораз маємо справу з противником, найчастіше стійким, розумним і розважливим. Так само й головні принципи управління людьми єдині в різних типах організацій, адже маємо справу з носіями вільної волі та власного погляду на світ.