17 Лист 2021
Інклюзивні видання в Центральній бібліотеці Дніпра

Дніпровська Центральна міська бібліотека отримала в дарунок комплект із п’яти книжок "Казки Закарпаття. Легка мова" від громадської організації "Центр культурних ініціатив "Фортеця УНГ".

Інклюзивне літературно-художнє видання #КазкиЗакарпаттяЛегкамова створене для людей, що мають труднощі з розумінням текстів. Цей унікальний проєкт – перша спроба створити не лише потрібну, а й цікаву розвиваючу літературу для людей з ментальними вадами, яка допомагає створювати безбар’єрне середовище.

Адаптацію здійснив відомий дитячий письменник Олександр Гаврош, який використовує мотиви народних казок у власній творчості. Ілюстрації до книжок створено художницею та видавчинею Олександрою Гаркушею. Робота над створенням книжок відбувалась за участі людей з інтелектуальними порушеннями.

Інклюзивний проєкт реалізовано за сприяння Українського культурного фонду. Наразі 500 таких комплектів із закарпатськими казками поширено по всій Україні серед бібліотек, освітніх закладів, інклюзивно-ресурсних центрів. Також книжечки отримали батьки дітей, які мають труднощі з читанням, викладачі, вихователі, фахівці, які  будуть використовувати книжки у роботі з учнями, розвивати їх навички та вміння читати, розуміти...  

Віримо в те, що цей проєкт позитивно вплине на розвиток інклюзивної культури та поширення формату легкого читання в Україні! Ознайомитись з добіркою книжок «Казки Закарпаття. Легка мова» можна у відділі художньої літератури Дніпровської Центральної бібліотеки.