17 Лист 2021
Бібліотекарі Дніпра в гостях у запорізьких колег

16 листопада 2021 року співробітники міських бібліотек Дніпра відвідали своїх колег у місті Запоріжжя, де після реорганізації, об’єднання двох бібліотечних систем та ремонту відкрились оновлені бібліотеки Запоріжжя.

Дружня бесіда з колегами, екскурсія дорослою і дитячою бібліотеками відкрили для фахівців багато чого цікавого:

- як можна провести реорганізацію закладу, не втративши жодного працівника;


- як покращити обслуговування користувачів, впровадивши автоматизовану інформаційну бібліотечну систему;
- як подати проєкт по оновленню дитячої бібліотеки на бюджет участі, не виграти його, але все одно втілити ідею в життя, отримавши фінансування від міської влади;
- як позбавитись стереотипів і довести, що сучасні бібліотеки - це не сховища притрушених пилом манускриптів, а соціокультурні центри з найсучаснішими та найзапитуванішими примірниками книг, бо щорічно міські бібліотеки Запоріжжя отримують належне фінансування на закупівлю книжок з міського бюджету. А бібліотекарі - не бабці у хустинках і капцях, а чарівні привабливі пані, завжди усміхнені та готові допомогти читачу.
- вся площа приміщень міських бібліотек Запоріжжя використовується максимально доцільно. Несподіванкою стало те, що навіть підвал у Центральній бібліотеці для дорослих переобладнали під інтерактивний музей архітектури Запоріжжя. А  найближчим часом подібні крафтові музеї з'являться і в інших бібліотеках міста.

Як вам таке?

Щиро дякуємо запорізьким колегам за екскурсію, за отриманий досвід, підтримку і власний приклад.