21 Квіт 2016
Проект «Моя нова поліція» в бібліотеках Шевченківського району Дніпропетровська

За час проведення заходів безпосередньо поспілкуватися з патрульними змогли 156 запрошених гостей і ще біля 50 перехожих, чию увагу привернула вулична акція. Основною слухацькою аудиторією була учнівська і студентська молодь (близько 70% ). Організатори заходів приділяли особливу  увагу саме цій категорії населення.

    30% учасників - різні вікові і соціальні групи територіальної громади Шевченківського району.

      Основними висновками  можна вважати наступне. Тема реформи національної поліції актуальна, але сприймається суспільством з недовірою. Патрульна поліція - нове явище в нашому житті і тому викликає багато питань, сумнівів і, навіть,  відверте неприйняття, але після особистого спілкування, враження людей кардинально змінюються. В патрульну поліцію прийшли молоді люди - нове покоління - чітко мотивовані,  матеріально захищені і тому є надія на те, що перша ластівка реформи  стане провісником наступних реальних змін в поліції на всіх рівнях, а можливо в інших сферах нашого життя.

         Позитивними моментами можна вважати розуміння того, що тільки діалог і спілкування здатні вибудувати довіру між поліцією та громадянами. І тому з  готовністю відгукнулись на наші запрошення голова Шевченківської (Бабушкінської)  у місті ради Ситник М.П.,  депутат райради Хрущ С.В., зам. начальника відділку поліції підполковник Незять Д.М., член міжнародного товариства з прав людини( МТПЛ-Українська секція) Бойчук П.С., журналіст-міжнародник, відомий по багатьох всеукраїнських та місцевих телепрограмах Райхель Ю.П.,  представники громадських організацій: голова правління ГО «Закон у дії» Антон Деньгуб, член «Громадської палати України» Варвара Некрасова, голова ГО «Милосердя та молодь» Крісанова Л.І., зам. голови Ради ветеранів Боброва Л.І. представники молодіжних і студентських ГО. 

       Неформальні, дружні зустрічі були незвичним форматом контактування з представниками поліції, адже практика попередніх років не передбачувала доброзичливе, за чашкою чаю  спілкування з людиною у погонах. У людей старшого покоління це викликало недовіру і нерозуміння. Проте молодь швидко знаходила згоди.

       Що більше всього запам’яталось, чи вразило? Абсолютно всі екіпажі приємно здивували своєю відкритістю і щирістю. Як допомогли припаркувати машину розгубленій і дуже засмученій молоденькій мамі з корзиною з немовлям. Як  жартували один над одним старшокласники, соромлячись прийняти участь в рольової грі і тим самим майже зриваючи захід, а маленька дівчина-поліцейський рішуче вивела на імпровізовану сцену «акторів», і далі все закрутилось хутко і жваво. Як хлопці - поліцейські давали гостру, дотепну відсіч перехожим-мажорам, які  на вулиці   втручались в бесіду, коментуючи дії патрульних. В якому рішучому стані приїхали патрульні після плану-перехвату і як стало зрозуміло, що їх справа - це не тільки красива форма, спортивна виправка, і сучасне авто. Це, перш за все, серйозна,небезпечна справа.

                             Проект закінчується. Але наше спілкування триває. 

Людмила Куратник