28 Лип 2016
Липень 2016
1 місце
84.4ПОЛ
Б83
Боровський Т.
У нас, в Аушвіці…- Чернівці: Книги – ХХІ, 2014. – 272с.
Без жодного пафосного слова малює картину концтабірного життя польський письменник, що сам провів часи Другої світової війни в Аушвіці. Звичайний побут в незвичайних умовах, коли люди гинули тисячами. Виживали ті, хто зміг прилаштуватися.
2 місце
84.8АВС
Р58
Робертс Г.Д.
Тень горы. – СПб.: Азбука, Азбука-Аттикус, 2016. – 832с.
Член мафиозной организации Лин по прозвищу Шантарам по-прежнему продолжает получать удары от своих преступных приятелей и врагов, он страдает в разлуке со своей горячо любимой Карлой, но в перерывах между неприятностями не забывает пофилософствовать, «ведь он в этом деле знаток». Как в лучших традициях индийских фильмов ( ведь все события происходят в Бомбее или совсем рядом с ним) , Грегори Дэвид Робертс выведет своих героев из тени горы к просветлению, и, кто не погибнет к концу действия, останется счастливым или, по крайней мере, благополучно устроенным в этой жизни.
3 місце
84.4УКР6
Ц17
Цаплиенко А.
Империя Четырех Сторон. – Харьков: Фолио, 2014. -413с.
Несмотря на неудобный формат книги, история в нее помещенная, читается с большим интересом. Дело происходит в Латинской Америке в нынешнее и в далеко прошедшее время, когда Франсиско Писарро покорял индейцев, способных выращивать золотые сады в таинственных городах и хорошо прятать ключи от ворот.
4 місце
84.4ФРА
Ф77
Фонкінос Д.
Наші розставання. – К.: Нора-Друк, 2013. – 184с.
Хлопець – з родини хіпі, а дівчина – буржуа, вони збираються одружитися – бо закохані одне в одного. Чого на цей раз не вистачило молодятам, щоб бути разом?
5 місце
84.4УКР6
К82
Криштопа О.
Україна: масштаб 1:1. – К.: Темпора, 2013. – 376с.
Телевізійний журналіст у своїй професійній діяльності побував в багатьох містах і селах України – країни, в якій в різних куточках мешкають різні люди. Але ж не буває так, що в одній країні жили зовсім однакові громадяни.
6 місце
84.4ШВА
Г52
Глаузер Ф.
Вахмістр Штудер. – Харків: Фоліо, 2014. – 189с.
Самогубство чи вбивство сталося з батьком поважної сім’ї? Якщо останнє, то чи справжнього вбивцю затримали по гарячих слідах? Ці непрості питання в змозі роз’яснити немолодий вже і дуже досвідчений вахмістр, який спроможний не тільки розплутати кримінальну ситуацію цілого селища, але й повчити уму-розуму своє керівництво.
7 місце
84.7АРГ
А65
Андахазі Ф.
Анатом. – Харків: Фоліо, 2014. – 190с.
Доктор Колон у ХVІ віці відкрив у жіночому тілі орган, що відповідав за насолоду. Цей винахід, думав герой, - допоможе досягти прихильності однієї дуже бажаної, але дуже холодної до нього повії. Тогочасній католицькій церкві винахід не дуже сподобався.
8 місце
84.4ПОЛ
П32
Піліп’юк А.
Хроніки Якуба Вендровича. – К.: Гамазин, 2013. – 272с.
Ще залишилися в Польщі такі місця, де є сильні духом чоловіки, що можуть дати відсіч нечистій силі і звичайним людям, які її підтримують. Саме там молодий польський письменник зустрів діда Якуба, якому бороти всі життєві негаразди і зберігати душевний спокій допомагає чарчина – друга (чи пляшка п’ята -десята).
9 місце
84.4НОР
Т26
Тведт К.
Небезпека рецидиву. – К.: Нора-Друк, 2015. – 294с.
Майстерно написана кримінальна історія, де жорстоку справу про вбивство розкриє не поліцейський інспектор, а адвокат, що захищає злочинців.
10 місце
84.4ІСП
В42
Видаль А.С.
Провал в прошлое. – М.: АСТ: Астрель, 2010. – 635с.
Когда язык был Един, люди слышали голос Бога и понимали его. Разделенное человечество могло слышать Господа только во сне, когда Отец небесный обращал к миру свои речи из башни, сидя на специально для того изготовленном троне. Умные люди записывали за ним, а сегодня умные люди хотят эти записи прочесть.