05 Черв 2017
Дніпровські бібліотекарі будуть впроваджувати досвід шведських бібліотек

Нещодавно за запрошенням Шведського Інституту столицю Швеції Стокгольм відвідали працівники бібліотек з Литви, Росії, Польщі, та України. Бібліотекарі знайомились з досвідом роботи шведських бібліотек і культурних центрів з обслуговування дітей та юнацтва.

Міські бібліотеки Дніпра представляв завідувач Нової бібліотеки (вул. Шнеерсона 5в) Тимофій Федорець. Адже одним з пріоритетних напрямків роботи Нової бібліотеки є робота з дітьми та молоддю.

Протягом трьох днів учасники проекту відвідали Міністерство культури Швеції, Шведську Раду мистецтв, Національну бібліотеку  Швеції, Шведський інститут дитячої книги, бібліотеки Культурного міського центру Стокгольму та квартиру-музей письменниці Астрід Лінгрен.

Основною тенденцією у роботі, яку продемонстрували шведські колеги, є повна спрямованість сучасної бібліотеки на відвідувачів, на індивідуальний контакт з кожним читачем. Завдання бібліотекаря налагодити дружні стосунки з читачами, зацікавити їх, заохотити до читання. В швецьких бібліотеках, крім бібліотекарів працюють актори, музиканти, поети, художники. Кожного дня відбуваються нові заходи, майстер-класи, ігротеки.

Юних відвідувачів бібліотек також чекають цікаві завдання з читання книжок. Завдяки такому підходові у бібліотеках постійно багато відвідувачів. Часто навіть доводиться чекати в черзі, щоб потрапити до бібліотеки.

За словами працівника культури Стокгольму, не можна забувати і про фінансовий момент. Окрім книг у сучасних шведських бібліотеках Стокгольму є новітня техніка, зручні меблі, музичні інструменти, різноманітні настільні ігри, матеріали для майстер-класів, будиночки читання для малечі тощо.  Завдяки постійній допомозі уряду Швеції книжкові новинки відразу з’являються у бібліотеках.

Отриманий досвід допоможе бібліотекарям Дніпра вже сьогодні впровадити більшість нововведень в обслуговування читачів.