08 Лип 2017
Визначені переможці Літературної Надії Дніпра-2017

8 липня у Дніпровській Центральній міській бібліотеці відбулось нагородження переможців IV Всеукраїнського літературного конкурсу «Літературна надія Дніпра – 2017». До Дніпра приїхали гості з усіх куточків України: з Запоріжжя, Кам’янського, Вінниці, Харкова, Київської, Хмельницької областей. Нагадуємо, що конкурс проводиться раз на два роки, а основною ідеєю проекту є популяризація творчості молодих українських авторів. Вже традиційно його організатором стала Дніпровська Центральна міська бібліотека за підтримки управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради та сайту Gorod.dp.ua.

-    Ми дуже раді, що наш конкурс постійно розвивається та розширює свої кордони. Якщо перша Літературна Надія Дніпра 2011 – це був міський  конкурс, то вже три наступні мають рівень Всеукраїнських. Адже багато наших учасників представлять різні регіони нашої країни – розповідає в.о. заступника директора Центральної бібліотеки Наталія Шелест.

Цьогорічний конкурс, за словами організаторів, мав певні відмінності від попередніх. По-перше була додана нова номінація – «Гумор», по-друге у конкурсі мали право брати участь автори, які своїм життєвим шляхом або творчістю пов'язані з містом Дніпром,  або ж дія твору відбувається у Дніпрі, по-третє конкурс проводився в першій половині року, на відміну від трьох попередніх, коли переможців визначали взимку. Твори оцінювало професійне журі у складі 24 письменників та бібліотекарів з різних куточків України.

- Вибір був непростим, до фіналу із 100 робіт пройшло 30. Рівень усіх фіналістів досить високий. Кожен з авторів має свій характерний почерк, свою родзинку, - говорить голова журі Наталія Дев’ятко.

 Тож переможцями Літературної Надії Дніпра 2017 стали:

Номінація «Гумор»

І- місце - Віталій Кривоніс (м. Дніпро)
ІІ місце - Вадим Лимар (м. Дніпро)
ІІІ місце - Тимофій Федорець (м. Дніпро)

Номінація «Проза»

І- місце - Геннадій Горовий (м. Обухів Київської області)
ІІ місце - Віталій Кривоніс (м. Дніпро)
ІІ місце - Любов Загоровська (м. Івано-Франківськ)
ІІІ місце - Альона Забіяка (м. Кам’янське Дніпропетровської області)
ІІІ місце - Богдан Звоник (м. Дніпро)
ІІІ місце - Наталя Кошель (м. Запоріжжя)

Номінація «Поезія»

І- місце - Олена Іськова-Миклащук (с.Вербівці Шепетівського району Хмельницької області)
ІІ місце - Наталія Данилюк (с. Перегінське Рожнятівського району Івано-Франківської області)
ІІІ місце - Юлія Григорук (м. Вінниця)

Привітати учасників конкурсу прийшли члени журі, дніпровські письменниці Еліна Заржицька, Ольга Рєіна, Олена Швець-Васіна, член журі, завідуюча профільною бібліотекою-філіалом №17 – Центром української культури та мови Людмила Корінько, фіналісти та колишні переможці конкурсу. Переможці та фіналісти отримали дипломи та цінні призи.

-   Нагорода це завжди приємно. Тепер хочеться творити ще більше і ще краще. Я вдячний організаторам за такий чудовий конкурс, радий, що приїхав у Дніпро, особисто зустрівся з друзями письменниками, яких знав до цього лише за соціальними мережами. Сподіваюсь, що коло друзів під час цього візиту збільшиться і ми будемо підтримувати творчі контакти, - ділиться враженнями від перемоги Геннадій Горовий. 

Скайпом привітали переможців члени журі: прозаїк, журналіст, науковець, член Національної спілки письменників України і Національної спілки журналістів України Віра Марущак (Миколаїв) та письменниця, голова Творчого об'єднання дитячих письменників Київської організації Національної спілки письменників України Марія Морозенко (Київ). Аудіозвернення до гостей свята надіслала член журі зі Львова,  поетка, прозаїк, громадський діяч, член журі міжнародних та Всеукраїнських літературних премій, в тому числі «Коронація слова» Любов Відута. На скайп-зв’язку була також Наталія Данилюк з Рожнянського району Івано-Франковсткої області – одна з переможниць у номінації «Проза».

За словами організаторів, у наступному році, за підтримки дніпровської міської ради, має вийти колективна збірка робіт фіналістів та переможців проекту, прикрашена ілюстраціями студентів театрально-художнього коледжу.

Також молоді майстри слова зможуть популяризувати свою творчість завдяки допомозі бібліотек міста, які влаштовують постійні зустрічі молодих поетів та письменників із читачами.   

Переможці, фіналісти, члени журі та організатори конкурсу "Літературна надія Дніпра - 2017"

Світлини див. на сторінці бібліотеки в facebook: https://www.facebook.com/pg/library.dp.ua/photos