18 Груд 2017
Швеція стає ближчою

18 грудня 2017 року у Дніпровській Центральній міській бібліотеці стартувала мандрівна виставка «Дитяча література Швеції у бібліотеках Дніпра». Проект реалізується Центральною міською бібліотекою  за підтримки Посольства Швеції в Україні. На урочисте відкриття завітала офіцер з питань культури, преси та інформації Посольства Швеції в Україні Тетяна Некрасова.

- Метою даної виставки є ознайомлення бібліотекарів, вихователів, батьків і дітей із сучасною шведською дитячою літературою. Завдяки цьому проекту жителі Дніпра зможуть відкрити для себе імена Ульфа Старка, Ліни Екдаль, Ани Хьоглунд та інших, - говорить Тетяна Некрасова.

Ідея проекту, за словами організаторів, виникла після участі співробітника бібліотечної системи Дніпра у культурному обміні у Стокгольмі, присвяченому бібліотекам та дитячим книгам.

Окрім книжок, на експозиції представлені також ролл апи, що розповідають про сучасних героїв шведської дитячої літератури – Пепі Довгупанчоху, кота Фіндуса, Альфонса Оберга та багатьох інших. Родзинкою цієї виставки буде те, що її зможуть побачити жителі кількох районів нашого міста.

На відкритті гості дізналися більше про культуру Швеції,  про особливості роботи швецьких бібліотек з дітьми та їх батьками.


14 бібліотек  Дніпра отримали від посольства Швеції дитячі книги сучасних швецьких авторів.

На презентації відвідувачі також ознайомилися із рецензіями на отримані книги психолога, члена НСПУ та НСЖУ, письменниці Ольги Рєпіної.

Зазначимо, що це вже третій спільний проект Дніпровської Центральної міської бібліотеки з Посольством Швеції в Україні. Минулого року у Центральній міській бібліотеці проходила книжкова виставка  «Феномен шведського детективу» та фотовиставка «Рівнодоступність».

Проект буде діяти два місяці, від 18 грудня 2017 року до 17 лютого 2018 року. За цей час експозиція побуває у шести бібліотеках Дніпра. Окрім Центральної міської бібліотеки також її можна бути побачити у міських бібліотеках: № 2 (вул.Щепкіна,10), №3 (вул.Решетилівська, 6а), №4 (Червоний Камінь,3), №6 (вул.Криворізька,20) та №34 (вул.М.М.Шнеєрсона,5в). У кожній бібліотеці будуть проведені презентації, зустрічі зі вчителями, батьками та дітьми.

Більш детально про графік мандрівної виставки «Дитяча література Швеції у бібліотеках Дніпра» можна дізнатися за посиланням: http://library.dp.ua/blog.php?id=3236

Завідувач «Нової бібліотеки» Тимофій Федорець