04 Трав 2018
Анатолію Поповському

Щира вдячність від читачів Дніпровської Центральної міської бібліотеки Анатолію Поповському за чудові дарунки, якими поповнився фонд бібліотеки. З книгами можна ознайомитися у відділі галузевої літератури (3-й поверх).

Лінгвістичне та історико-культурне значення полтавських говорів

Рік видання: 2015
Кількість сторінок: 292
Мова: українська
Кожен, хто вболіває за повнокровний розвиток рідної мови, мусить знати умови її формування в минулому, продовжувати й примножувати славні традиції відданих своїй справі і своєму народові талановитих попередників, які першими постали на захист рідного слова й засіяли благородні зерна освіти й науки на Полтавщині та й всій Україні. Свято берегти й шанувати тих полтавських лицарів Слова, які невтомно торували шлях для української освіти, народної творчості, театру, лінгвістики й преси попри всілякі валуєвські заборони й переслідування. Ця праця адресована тим, хто вивчає історію свого народу й своєї мови, прагнучи до глибини знань і самовдосконалення.
 

Південноукраїнські джерела в історії формування української літературної мови
Рік видання: 2017
Кількість сторінок: 324
Мова: українська
У становленні української літературно-національної мови важлива роль належить Степовій Україні, де гартувався свободолюбивий дух запорозького козацтва, яке пильно оберігало не тільки свою землю від посягань ворожих нападів, а й рідну мову, віру, пісню і народні звичаї. І після зруйнування Запорозької Січі російськими військами в 1775 році тут не замулилися попри всякі офіційні й неофіційні заборони царськими сатрапами українського слова животворні джерела народної мови, фольклору, освіти. Зросла талановита когорта митців художнього слова і корифеїв українського театру, педагогів і видавців, які заклали міцний фундамент для формування української мовно-літературної норми. Це дослідження адресоване тим, хто прагне знати історичні процеси становлення літературної мови свого краю і звитяжних борців за її повнокровне функціонування в усіх сферах суспільного життя.