05 Трав 2018
Нова бібліотека – два роки здобутків


Нещодавно із другою річницею Нову бібліотеку Дніпра (вул. Шнеєрсона, 5в) привітали її читачі та меценати. Як розвивається проект реформування бібліотеки, які успіхи та складності в його реалізації читайте далі.

Два роки тому, за ініціативи керівництва Центральної міської бібліотеки Дніпра за кошти, виділені міською радою у бібліотеці-філіалі № 34 був проведений капітальний ремонт, закуплені зручні меблі та нова техніка, а також запрошені молоді спеціалісти для пошуку нового формату роботи бібліотек (Бібліотека-це місце, де живе щастя).

Співробітники бібліотеки намагаються впроваджувати найновіший український та іноземний досвід. Так, у 2017 році відбувся ознайомчий візит завідувача Нової бібліотеки Тимофія Федорця до Швеції, де він ознайомився зі специфікою роботи бібліотек.


Бібліотека, за словами спеціалістів, особливо та, що обслуговує і дорослих, і дітей, у Європі зараз, це перш за все, навіть не книги, а люди, що там працюють. Адже часто родини приходять до бібліотеки, щоб цікаво провести час, відпочити, поділитися останніми новинами. Тому роль бібліотекара виявляється набагато більше ніж просто консультація у видачі книги, його місія тут – бути дорослим другом до якого можна звернутися у будь-який момент із запитанням. Саме цю філософію і впроваджує колектив Нової бібліотеки у своїй роботі.

   
За допомогою меценатів та грантових проектів бібліотекарі знаходять кошти на нову літературу, настільні розвиваючі ігри, пазли, матеріали для майстер класів. Депутат міської ради Дніпра Олександр Турчин постійно допомагає бібліотеці усім необхідним. На першу річницю він подарував новий телевізор, а цього разу його команда вручила цілу серію настільних ігор та пазлів. 

З досвіду роботи іноземних бібліотек, за рахунок перестановки меблів, був збільшений простір у дитячій кімнаті. Адже діти полюблять вільний простір. І тут маленьким відвідувачам дозволяється трохи погомоніти.

Разом з тим для дорослих відвідувачів для читання та роботи за комп’ютерами була облаштована територія тиші.   

- Не всі зміни, звичайно, сприймаються однозначно усіма. Комусь подобається одне, комусь інше. Ми перебуваємо у динаміці, розвиваємося, і прислухаємось до порад наших відвідувачів. Життя це постійний рух. І бібліотеки також перебувають у цьому процесі – говорить завідувач Нової бібліотеки Тимофій Федорець. 

Зазначимо, що у 2017 році Нова бібліотека подавала на розгляд проект «Язик до Брюсселю доведе» до програми «Бюджет участі». Його метою було створення освітнього безкоштовного центру з вивчення іноземних мов для дітей та дорослих. На жаль, проект не набрав необхідної кількості голосів, але роботи з його реалізації продовжуються.


- Зараз ми співпрацюємо з організацією AISEC. Проводимо розмовні клуби з англійської мови для дітей спільно з іноземними стажерами. Також є ідея створення дитячого театру іноземною мовою – розповідає Тимофій Федорець.  

Разом з маленькими відвідувачами бібліотекарі організовують читання для шиншили Шуршика (символу бібліотеки), читання у колі, читання у ролях, створюють та співають пісні під гітару про популярні дитячі книжки та  проводять різні активності. 


Крім того, працівники Палацу книги допомагають дітям із виконанням домашніх завдань – проект «Домашнє завдання у бібліотеці».

Тож не дивно, що для багатьох дітей Нова бібліотека стала справжнім місцем проведення дозвілля. Ледь не щодня у закладі можна бачити маленьких відвідувачів, які читають, виконують домашні завдання, грають або співають.


Цікавим нововведенням закладу є принесення працівниками бібліотеки своїх хобі у робочий процес бібліотеки. Завітавши до Нової бібліотеки можна побачити на одному зі столів в’язаних ляльок, нитки, картини – це все матеріали від захоплень бібліотекаря Анастасії Шендрик. Майже всі свої вподобання вона залучає до роботи та передає свої знання маленьким та дорослим читачам. У бібліотеці діє гурток з в’язання гачком, а також проект майстер-класів різноманітної направленості «Кіт у мішку».

Старший бібліотекар Ніна Дягілєва окрім літератури захоплюється німецькою культурою та мовою, тож у Новій бібліотеці часто можна бачити різноманітні книжкові виставки, присвячені Німеччині.

Навіть сторож Нової бібліотеки Петро Турик долучив до роботи бібліотеки свої захоплення – створив дискусійний клуб для людей старшого віку та гурток з шахів.         

Іншою категорією постійних читачів Нової бібліотеки є люди літнього віку. Для них у Новій бібліотеці проводяться курси комп’ютерної грамотності, дискусійний клуб та майстер-класи.

На заходах літературно-музичного клубу «Зустрінемось» збирається творча молодь Дніпра. Молоді поети та музиканти діляться своєю творчістю з усіма гостями своїх засідань.

Незважаючи на невеличкий фонд (близько 7 тисяч книг), бібліотекарі намагаються виконати кожне книжкове замовлення, адже у бібліотечній системі діє книгообмін між філіалами. Тож нові книги надходять до бібліотеки кожного тижня.


  Побажаємо й надалі колективу Нової бібліотеки радувати своїх відвідувачів цікавими заходами та гарними нововведеннями.