11 Трав 2018
Гетьман України Павло Скоропадський

Дніпровська Центральна міська бібліотека запрошує на історичні читання "Постаті Ураїнської революції 1917-1921 рр." до 100-річчя Української революції.

Скоропадський Павло Петрович (1873 р. – 1945 р.) – визначний український державний і політичний діяч, воєначальник, останній гетьман України (1918 р.).

Здобувши владу, гетьман Павло Скоропадський скористався нетривалим мирним періодом для зміцнення основ української державності. В період Гетьманату була розбудована дієва регіональна адміністрація. Вона контролювала найбільшу за весь час Української революції в територію, а також вела перемовини про входження до складу Української Держави Криму та Кубані. Українська Держава була визнана 30 країнами.

За гетьмана в Україні було відкрито Кам’янець-Подільський університет, засновано Академію наук, закладено основи Української автокефальної православної церкви, здійснено інші важливі починання. Амбітна військова реформа не була завершена через несприятливу зовнішню та внутрішньополітичну ситуацію. Здобутками державотворення періоду Гетьманату скористалася відновлена УНР.

Дата: 11 травня (п'ятниця)

Час: 16:00

Адреса: вул. Воскресенська, 23, соціокультурний центр, 4 поверх

Лектор: історик Наталія Ковальова

Вхід вільний.