01 Серп 2018
Місячник англійської мови у Новій бібліотеці Дніпра

Влітку 2018 року у Новій бібліотеці Дніпра (вул. Шнеерсона 5в) стартував місяць англійської мови, який проводять волонтери – молоді люди з Туреччини, Єгипту, Чехії, Китаю та Індонезії. Проект організовано співробітниками бібліотеки у співпраці з міжнародною організацією AISEC.

  • З організацією AISEC Нова бібліотека співпрацює вже близько двох років. Час від часу ми проводили спільні заходи - розмовні клуби, ігротеки разом з міжнародними волонтерами. У травні цього року до нас звернулися представники AISEC з пропозицією прийняти стажерів на місяць. Ми все зважили та написали проект – «Місяць англійської мови у Новій бібліотеці», - розповідає завідувач Нової бібліотеки Тимофій Федорець.

За словами Тимофія, у проекту є дві основні мети. Перша – покращення знань з англійської мови у читачів, а друга - подолання перешкод, страху у спілкуванні з представниками інших країн.

Міжнародні стажери не володіють ні українською, ні російською мовами, тому під час занять працівник бібліотеки, який знає англійську, допомагає із перекладом і викладачу, і учням. 

  • Досвіду викладання мови у стажерів поки що не так багато, адже їх вік від 19 до 21 року. Але є велике бажання навчати дітей, і є досвід вивчення мови у своїх країнах. Кожен привносить свою родзинку до занять, якусь розвиваючу гру, якусь цікаву вправу. А в разі труднощів ми завжди прийдемо на допомогу, - говорить фахівець Нової бібліотеки Петро Турик.

У заняттях беруть участь 20 дітей, вік яких від 9 до 15 років. Стажери намагаються під час вправ підходити до кожної дитини індивідуально, залежно від її рівня знання англійської мови – з кимось спілкуватися більш поглиблено, а комусь пояснити матеріал за допомогою жестів.

Загалом на заняттях групи одночасно присутні від 5 до 10 стажерів. В кожного з них є своя мотивація для участі у проекті.

  • Я дуже хотіла взяти участь у цьому проекті, адже давно мріяла спробувати себе у роботі з дітьми. До того ж це гарна можливість познайомитись з Україною та поділитися культурою своєї країни з іншими. А ще цей проект - це хороша практика англійської мови, – розповідає волонтер із Туреччини Бейза.

Окрім англійської мови, іноземні гості Дніпра діляться з дітьми своєю культурою – навчають базовим фразам своїх мов, національним танцям та іграм.

Долучитися до місяця англійської мови може кожен бажаючий. Зустрічі зі стажерами проходять у Новій бібліотеці (вул. Шнеерсона 5 в) з вівторка по п’ятницю з 14 до 17-00. Проект триватиме до середини серпня.

Детально про проект на сторінці Нової бібліотеки