27 Верес 2018
«Справа Сивого» презентація книги від братів Капранових

Чи багато існує книжок, дія в яких розгортається у Дніпрі? Не пригадаєте? А знаєте, чому? Тому що їх і справді майже немає. Львів, Київ, Харків, Полтава… Чим Дніпро гірший за літературні столиці?

Брати Капранови презентують у Дніпрі свій новий роман «Справа Сивого». Це детективна історія, яка відбувається у Катеринославі-Дніпропетровську, а головним героєм є Дмитро Яворницький, чиє ім’я вже навіки зрослося з містом.

У Дніпропетровську діє підпільна антиурядова організація. Молодому слідчому доручають зайнятися головним підозрюваним – старим заколотником з великим стажем протизаконної діяльності. Він береться до справи і…

Здавалося б, класичний детектив. Але уявіть собі, що молодий слідчий – працівник ГПУ, а головний заколотник – видатний історик та археолог Дмитро Яворницький. І зразу все стає догори дриґом. Хто з них насправді є злочинцем? Саме тому автори визначають жанр свого твору як «антидетектив» і не просто, а «історичний, романтичний антидетектив». Романтичний – бо головними силовими лініями сюжету є кохання та старовинні міфи. А історичний – бо за цікавою та заплутаною інтригою читач зможе побачити широку панораму історії степової України, Катеринослава-Дніпра, а також величну постать Дмитра Івановича Яворницького.

Крім того у героях роману ви впізнаєте людей, чиїми іменами названо вулиці сучасного Дніпра – художника Іллю Рєпіна і рабина Менахема Шнеєрсона, мецената Олександра Поля, письменників Івана Манжуру та Адріана Кащенка, співака Івана Паторжинського і теософа Олену Блаватську, художницю Галю Мазуренко та академіка Лева Писаржевського – усі вони беруть у часть у історії, описаної авторами.

Ну і, звісно, книжка базується на реальних подіях, так що шалене кохання, батькове прокляття, нерівний шлюб, закляті скарби – усе це не вигадка, а стара правда, підтверджена документами.

Вхід вільний.

Дата: 27 вересня (четвер)

Час: 18:00

Адреса: вул. Воскресенська, 23, лекційний зал, 3 поверх