14 Лют 2014
Острів кохання в великому місті

Часом кажуть, що любов подібна до привиду, всі про неї говорять, але ніхто не бачив. Дійсно, з нашою щоденною рутиною і штовханиною, справжнє кохання зустріти нелегко. Особливо, якщо кіберпростір замінює реальне життя, лайки здаються виявом почуттів, а друзі у фейсбуці – єдині в твоєму житті. Але досить про сумне, кохання – існує.

Центральна міська бібліотека, що на розі вулиці Леніна і Комсомольської, вчора стала справжнім островом кохання в нашому великому місті. Йдучи різнокольоровими слідами ви одразу опинялися у самому вирії почуттів (зазвичай, це відділ абонементу): книги про любов свідчили про це кожною своєю сторінкою, кожною літерою. А ще, чи давно ви освідчувались в коханні? А якщо це освідчення в коханні до бібліотеки і читання?! Завітайте і почитайте наші бібліовалентинки, і ви зрозумієте, що читати і відвідувати бібліотеку – це ознака сучасності.

В нашому «Місці пошуку любові» (в буденний час, інформаційно-бібліографічний відділ) можна було дізнатись майже все про любов, та й ще й погортати книжки, які  читали наші прабабусі і прадідусі.

З легкістю впізнали наші закохані в бібліотеку і таємні відеодокази кохання, які відшукали для них фахівці Інтернет-Центру.

А потім можна було послухати справжні серенади під балконом (в бібліотеці є все, навіть балкон) у виконанні студентів театрально-художнього коледжу (художній керівник С.О. Зубов) і отримати на спомин справжнісіньку  валентинку англійською мовою всі ж знають, що свято Святого Валентина набуло сучасного розмаху саме в англомовних країнах. Як вам таке: Love is … The reason we are here on the Earth? (Для тих, хто не дуже впевнений у своїй англійській: Любов – це те, заради чого ми приходимо на Землю).

 А в нашій Галереї кохання (ще її називають відділом з питань мистецтв) можна було помилуватись найкращими взірцями мистецтва. Хто, як не митці, можуть оспівати красу щирих почуттів.

Потім, всіх охочих запросили на діалог Молодості і Мудрості. Мудрість уособлювали Світлана Атагулянц (психолог, керівник Центру розвитку юнацтва) та Інна Радиновська (знана поетеса). І ось що цікаво: наша Молодість – теж мудра, а наша Мудрість – вічно молода.

Тим, хто вже втомився від тиражованої любові, наші янголи (частіше ми їх називаємо бібліотекарями) показали, як створити валентинки власноруч. Оригінально, та й ще по кишені не б'є.

Місцем побачень для містян часто стає кав'ярня. Цього вечора для всіх закоханих працювала літературна кав'ярня: Алла Чернікова (керівник театральної студії «Захоплення (Восхищение») та студенти Дніпропетровської гірничої академії читали власні вірші. Натхненні віршованими рядками, всі охочі змагались на кращу віршовану валентинку.

А потім лунали пісні у виконанні студентів естрадного факультету Дніпропетровського училища культури, оскільки музика – це дійсно мова почуттів.

Ви ще не вирішили, де відбудеться ваше наступне побачення? Приходьте до Центральної міської бібліотеки (вул. Леніна, 23) – це справжній острів кохання. Вічного і щирого.

 

Олена Степанюк