15 Січ 2019
Арт-центру «Я Галерея»

Щира вдячність від читачів Дніпровської Центральної бібліотеки Арт-центру «Я Галерея» за дарунок чудових екземплярів книги «Якутовичі: довільний конспект», якими поповнився фонд бібліотеки.

Якутовичі: довільний конспект. Життя і творчість родини Якутовичів. Коло. Актуальні видання і проекти / Упорядник : Павло Гудімов. – Київ: Видавництво Артбук, 2018. — 96 с.: іл. [укр., англ.]

ISBN: 978-966-1545-37-2

У цій невеликій книжці, яку ми назвали конспектом, не пропонується «виключно правильний» шлях вивчення українського мистецтва (ба більше, на нашу думку, навряд чи він існує). Метою цього конспекту є, насамперед, ознайомлення широкого загалу з творчою спадщиною родини Якутовичів, члени та членкині якої були частиною українського мистецького середовища за обох епох, що наразі утворюють риторично важливе розмежування: «радянської» та «пострадянської».

Це знайомство відбуватиметься так само, як це і дотепер відбувається з нами: у процесі дослідження творчого доробку Якутовичів ми постійно відкриваємо для себе нові теми, образи та художні рішення, до яких зверталися митці та мисткині.

Стверджуючи, що наш проект про Якутовичів є незавершеним, ми відмовляємось від можливості «вичерпної» розповіді про їхні життя та творчість (завжди можна розповісти ще!) та обіцяємо його продовжити.

Видання підготовлено за підтримки Українського культурного фонду.