15 Січ 2019
Галереї «ARTSVIT»

Щира вдячність від читачів Дніпровської Центральної бібліотеки галереї «ARTSVIT» за чудові дарунки, якими поповнився фонд бібліотеки.

Антонюк, Леонід

Живопис: Альбом / Л. Антонюк. – Дніпропетровськ: «ARTSVIT», 2015.- 192 с.: іл.

ISBN 978-617-7110-21-6

Альбом виданий до 65-річчя Заслуженого діяча мистецтв, художника Леоніда Антонюка. До уваги шанувальників близько 130 репродукцій вибраних творів автора, біографія та спогади студентів про живописця-педагога.

Художня географія. Ріка: ілюстрований довідник для шанувальників графіки. – Дніпропетровськ: «ARTSVIT», 2013. – 176 с.: іл.

Галерея АртСвіт презентує новий напрямок своєї діяльності - серію видань «Художня географія», що має на меті популяризацію українського мистецтва. Назву проекту ми обрали не випадково. Адже саме географію часто називають романтичною наукою і тлумачать не лише як «землеопис» чи «нотатки про Землю». Завдяки їй кожен з нас має можливість здійснювати уявні подорожі різними куточками планети. Тому «Художня географія» - це мандрівка мистецьким світом.

Команда АртСвіт має на меті створити серію видань, що будуть представлені загалу у вигляді книг, присвячених як мистецьким жанрам і напрямкам, так і окремим персоналіям. Перш за все, ми ґрунтуємось на численній колекції творів нашої галереї і, завдяки публікаціям, прагнемо зробити їх доступними для широкого кола поціновувачів. Читачі можуть ознайомитись не лише з репродукціями робіт українських майстрів, а й поглибити свої знання у специфіці того чи іншого виду образотворчого мистецтва.

Таким чином, ми запрошуємо всіх охочих приєднатись до захоплюючої подорожі сторінками українського мистецтва.

Художня географія. Ріка. Мистецтво графіки: каталог-довідник. – Дніпропетровськ: «ARTSVIT», 2014. – 152 с.: іл.

ISBN 978-617-7110-06-3

«Художня географія» – це мандрівка мистецьким світом. Серія видань присвячена як мистецьким жанрам і напрямкам, так і окремим персоналіям. Читачі можуть ознайомитись не лише з репродукціями робіт українських майстрів, а й поглибити свої знання у специфиці того чи іншого виду образотворчого мистецтва.

Дніпропетровська школа фотографії / Семен Просяк, Олександр Фельдман, Юрій Бродський, Марк Мілов, Станіслав Полонський. – Дніпропетровськ: «ARTSVIT», 2015. – 192 с.: іл.

Друге видання галереї АРТСВІТ із серії «Художня географія» присвячене феномену, який увійшов в історію під назвою «Дніпропетровська школа фотографії». Поповнюючи актуальну історичну хроніку регіону новими фактами та іменами, фотокнига розширює знання про українську фотографію кінця 1970-х – початку 90-х років.

Існуючи в рамках радянських стереотипів про творчі організації – на кшталт Союзу фотохудожників або фотоклубів чи художніх підприємств – явище «Дніпропетровська школа фотографії» виникло швидше в супереч, аніж завдяки тодішнім соціально-культурним обставинам та вийшло на територію легітимного мистецтва. «Школою» цей феномен назвав Євгеній Березнер – куратор більш ніж 160 міжнародних виставок. Він один з перших, хто помітив спільність творчої манери у дніпропетровських митців того часу та ввів у артдискус визначення «Дніпропетровська школа фотографії», організувавши у 1998 році у ЦСМ Джорджа Сороса в Москві виставку «Дніпропетровська школа фотографії. Двадцять років потому».

У фотокнизі представлено роботи митців, дотичних до «Молодіжної секції» фотоклубу «Дніпро»: Марка Мілова, Юрія Бродського, Станіслава Полонського, Семена Просяка та художнього керівника секції Олександра Фельдмана.

Книгу створено в рамках виставкового проекту «Дніпропетровська школа фотографії. Семен Просяк, Олександр Фельдман, Юрій Бродський, Марк Мілов. Станіслав Полонський» в галереї АРТСВІТ.