11 Бер 2019
Презентація артефакту часів Київської Русі - печатки Святослава Хороброго

11 березня в лекційній залі Центральної бібліотеки відбулась лекція кандидата історичних наук Олександра Алфьорова і було продемонстровано унікальний артефакт часів Київської Русі - печатка Святослава Хороброго. Захід відбувся за підтримки дніпровського осередку "Національного корпусу".

Ще два роки тому печатка Святослава знаходилась в Росії в приватній колекції археолога, який в кінці 1970-х років, у складі групи науковців, проводив археологічні розкопки в Києві, на місці княжого палацу. Є версія, що москвич придбав знахідку у робітників, які тут проводили земляні роботи. Після смерті вченого його родина вирішила продати княжу реліквію. Придбати його мав намір Новгородський музей. Втім, пам’ятку перехопили представники батальйону «Азов» і доправити до України. Як їм це вдалося вони не розголошують.

Сьогодні княжа реліквія перебуває у кандидата історичних наук Олександра Алфьорова, якому доручив бути її хранителем командир «Азова» Андрій Білецький, зусиллями якого реліквію і повернули до України. Науковець разом з артефактом мандрує по державі, презентує його співвітчизникам, паралельно розповідаючи про життя князя Святослава Хороброго та про історію давньоруської державності.