22 Верес 2019
Традиційні українські жіночі прикраси

22 вересня приміщення Етнокультурного центру Дніпровської Центральної міської бібліотеки сповнилось блиском, сяючими жіночими очами й неймовірними фарбами. Чому?

Бо до нас завітала Майя Ернст, науковий співробітник Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. Яворницького, знана колекціонерка, популяризаторка української спадщини з лекцією-показом "Традиційні українські жіночі прикраси". Майя оповідала про історію появи перших промислових і кустарних прикрас і на Катеринославщині і на теренах України. Тепер жодна з присутніх, або жодний, не сплутають монисто з намистом, не назве каорі мушельками, не скаже про баламути: намисто з перлів і не назве дуті пацьорки ялинковими прикрасами.

Майя демонструвала різновиди прикрас, що ними прикрашали себе жінки України, які ще й були інвестиціями в добробут родини, бо монетку можна було зняти і нею розрахуватись. Смальта, бурштини, коралі, венеційка, дукачі, згарди, чепраги, чорне каміння, скло, гердани і все це неповний перелік всього, про що розповідала Майя. Цікаво, але відвідувачі лекції не тільки цікавились давніми прикрасами, але й створили справжній показ власних доробків: намиста із згардами, дукачі з птахами, власноруч зроблені намиста з "перчинкою". Дивна атмосфера панувала. а мені спливло на думку, що отримати в подарунок гадючого намиста, це вже не так і погано.