21 Лист 2019
Вивчаємо історію граючи

Дніпровська Центральна міська бібліотека та публічний HUB «Світ науки» запрошують вчителів історії, керівників історичних та національно-патріотичних гуртків та школярів, вихователів, студентів на на тематичну лекцію: «Вивчаємо історію граючи: традиційні ігри різних народів, що населяли наш край з часів енеоліту до Київської Русі».

В ході лекції буде  представлений ряд ігор, які мають давнє історичне коріння, зокрема:

  1. «Альчики» ‒ дитяча гра, що була розповсюджена у племен, які проживали на території і нашого краю у 4 тис. до н.е. – 2 тис. н.е. Сприяє кмітливості, розвиває швидкість реакції.
  2. «Хнефатафл» ‒ слов’янська та скандинавська гра часів середньовіччя. Гра наглядно проілюструє культурну взаємодію між слов’янськими та скандинавськими традиціями, познайомить з історичним зв’язком двох народів.

3. «Гра в крем’яхи» ‒ гра періоду середньовіччя – нового часу. Крем’яхи буде відтворено з керамічних залишків.

Всі запропоновані ігри висвітлюють та знайомлять з традиціями, духовною та матеріальною культурою різних етносів, що заселяли територію нашого краю у зазначений період. Розповідають про основні історичні події того часу, надають знання з історичної географії, етнографії, сприяють логічному і стратегічному мисленню, аналізу джерел та історичних подій.

Спікер: Рутковська Оксана Володимирівна, старший науковий співробітник відділу археології Дніпропетровського національного історичного музею імені Д. І. Яворницького.

Дата: 21 листопада (четвер)

Час: 16:00 - 17:30

Адреса: вул. Воскресенська, 23, Лекційний зал, 3 поверх

Організатор: Громадська організація  «Освітній центр «Відкрите Знання».

Контакти: +38050 361 70 04; +38097 129 34 78