28 Трав 2014
Пориньте у світ шахів

Ось вже майже рік на базі читального залу № 2 Центральної міської бібліотеки діє шаховий клуб. Насправді, ця секція – це одне з відділень ДЮСШ № 11. Основними відвідувачами клубу є діти молодшого шкільного віку (1-4 класи), хоча є серед його учасників і дорослі. Загалом заняття відвідують близько 10 людей.

За словами тренера та організатора Гореліка Віталія Симоновича в шаховому клубі його зусилля направлені на те, щоб дитина могла творчо підходити до гри. Цікаво, що сам тренер є ще й методистом з даного виду спорту. На його рахунку вісім авторських книг з методики викладання шахів.

- Моя методика допомагає дітям розвиватися більш самостійно, за допомогою підручників. Вона враховує вік та стать людини, що займається шахами. Моя роль зводиться до направлення учня в певному руслі. А далі все залежить від здібностей кожного. У своєму клубі я сповідую принцип «чим менше потрібен тренер, тим краще». Ця методика дозволяє розвинути у дитини, як логіку, так і фантазію, - розповідає кандидат в майстри спорту по шахам, тренер Віталій Горелік.

На шкільних канікулах члени клубу приймають участь у змаганнях на базі ДЮСШ № 11. Переможці отримують змогу представляти школу на Всеукраїнському рівні.

Серед найближчих планів клубу міжнародні зустрічі з дітьми з шахових секцій Ізраілю через комп’ютерну програму Skype.

Заняття проводяться кожен понеділок, четвер та п’ятницю у читальному залі на третьому поверсі. Початок занять о 16:30.

Тимофій Федорець