31 Січ 2020
Історія конкурсу DNIPRO-BOOK-FEST

У 2018 р. та 2019 рр. за ініціативи дніпровської письменниці Ольги Рєпіної та організаційної участі Дніпровської Центральної міської бібліотеки проводилися Всеукраїнські літературні конкурси прозових україномовних видань «Dnipro-Book-Fest-2018-2019».

Конкурсанти змагалися в чотирьох номінаціях:

– у 2018 році проза для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, проза для підлітків, прозові твори (романи, повісті), кращий дизайн книжкової обкладинки.

– у 2019 році  проза для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, прозові твори (романи, повісті), книга-переклад творів світової літератури українською (проза), кращий дизайн книжкової обкладинки.

У конкурсах взяли участь 168 авторів з 52 міст України. За умовами конкурсу книги надходили до Дніпровської Центральної міської бібліотеки. Таким чином фонд Центральної бібліотеки м. Дніпро поповнився романами, повістями, дитячими та підлітковими книжками різної тематики, які після проведення конкурсу передаються у бібліотечний фонд. Для оцінки надісланих на конкурс робіт було створено журі, до складу якого увійшли літературні критики, письменники, журналісти, діячі мистецтв, представники організаторів конкурсу та громадських організацій з різних регіонів країни.

Переможцями конкурсів стали:

– у 2018 році письменники Олег Майборода, Єва Гата, Сергій Батурин, Міла Іванцова, дизайнери Людмила Кузнецова та Корнелія Коляджин;

– у 2019 році письменники Галина Вдовиченко, Марія Ткачівська, перекладач Андрій Павлишин, дизайнер Анастасія Стефурак; дипломи ІІ ступеню отримали письменники Ірина Баковецька-Рачковська, Володимир Арєнєв, перекладачі Богдан Стасюк та Олена Кіфенко, дизайнер Тетяна Цюпка.

Всі автори, які взяли участь у конкурсі були запрошені на Всеукраїнський фестиваль прозових україномовних видань «DNIPRO-BOOK-FEST», який  проходив  у Центральній міській бібліотеці м. Дніпро за підтримки БЛАГОДІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «UKRAINIAN MODERN ART LAB»» (Україна, м. Дніпро).

На зустрічах письменників проводяться «круглі столи» з тематики, яка безпосередньо хвилює авторів і читачів. Урочисті нагородження переможців, дипломантів і тих, кого було відзначено особливими відзнаками від журі конкурсу і партнерів, відбуваються урочисто, у них беруть участь багато письменників, які приїжджають на фінал конкурсу. Після церемонії, вже традиційно, для гостей проводиться змістовна і цікава екскурсія містом, а на другий день – читання та зустрічі гостей конкурсу та фестивалю із читачами під час святкування Дня міста, книги переможців конкурсу «DNIPRO-BOOK-FEST» презентуються на стендах у парку Лазаря Глоби.

Завдяки професійним контактам, які зав'язалися між письменниками, видавцями та організаторами книжкового конкурсу та фестивалю, Центральна міська бібліотека отримала понад 1000 примірників книг, які передали у дар письменники та видавці. Також у рамках фестивалю «DNIPRO-BOOK-FEST» було започатковано акцію збору книг з автографами від сучасних письменників для українських воїнів.  

Сторінка конкурсу у facebook: DniproBookFest
Cторінка конкурсу на сайті Дніпровської Центральної міської бібліотеки: http://library.dp.ua/projects.php?id=65