04 Черв 2014
Сергій Радонезький

Третього травня цього року виповнилося 700 років з дня народження преподобного Сергея Радонезького. Один із найбільш шанованих у Руській православній церкві діячів, засновник Троїце-Сєргієвої лаври, який вважається захисником землі Руської. У 1380 році преподобний Сергій благословив на бій з військом Золотої Орди князя Димитрія Донського, з чого й почалось визволення Русі з під влади монголо-татар. Православна література сповнена історіями про дива, подвиги та діяння Сергія Радонезького. 

Вшанувати пам’ять святого вирішила і Центральна міська бібліотека. Починаючи з третього травня у відділі мистецтв, що знаходиться на п’ятому поверсі, в рамках проекту «Міні-галерея живопису» діє виставка репродукцій картин відомих художників, присвячених життю та діяльності Сергія Радонезького. Серед них знаходяться роботи М. В. Нєстерова, Андрія Рубльова, В.М. Васнєцова, В. П. Верещагіна, М. К.Реріха та інших. Доповнює галерею книжкова виставка присв’ячена художникам, з чиїми репродукціями тут можна ознайомитись.

У середу, 4 червня, в рамках святкування у Центральній міській бібліотеці відбувся творчий вечір присвячений цій пам’ятній даті. Захід, як і виставка, був організований громадською організацією «День культури світу» спільно з відділом мистецтв ЦМБ.

- Цей рік вважається роком преподобного Сергія Радонезького. Ця людина дуже багато значить для історії всієї Русі. Тому ми і організували цю виставку, - розповідає голова громадської організації «День культури світу» Володимир Гаркуша.

В рамках вечору відбулась подорож виставкою репродукцій. Натхненно провела екскурсію акторка дніпропетровського театру ім. Т. Шевченка Галина Самара. Після цікавої розповіді про життя преподобного Сергія Радонезького гості заходу насолодилися чудовим виступом камерного ансамблю струнних інструментів «Юні віртуози» під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Є. М. Фролова.

На запрошення бібліотеки відвідав творчий захід митрополит Дніпропетровський і Павлоградський владика Іриней. Він висловив слова подяки усім організаторам виставки і подарував бібліотеці нові книги видані дніпропетровською єпархією УПЦ (МП).

Виставка присвячена 700-річчю з дня народження преподобного Сергія Радонезького буде діяти до 10 червня. Тож у всіх бажаючих є ще трохи часу, щоб її подивитися.

Поспішайте! 
                                                                             Тимофій Федорець

 

Фото:

Володимир Гаркуша

Митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Владика Іриней

Ведуча Галина Самара

Ансамбль «Юні віртуози»