19 Черв 2014
Музей ретро-оргтехніки

Процес розвитку людства не зупиняється. У наш час технічний прогрес постійно набирає обертів. Одні технології швидко змінюють інші. Старі речі викидаються на смітник або на горище. Але й вони ще можуть послугувати людству! Саме таку думку підтримують організатори Музею ретро-оргтехніки, що відкрився 19 червня, на базі читального залу №1 Центральної міської бібліотеки (ЦМБ).

Серед його експонатів можна побачити такі знайомі, на перший погляд речі, як комп’ютер, принтер, сканер. Однак для молодого покоління ця офісна техніка вже стала далекою історією. Й не дивно, адже ці речі були виготовлені у 1970 – 1990 роках, і тепер вони поступилися місцем більш новітній техніці. Ідея відкрити такий музей належить завідуючому відділом Інтернет-центр ЦМБ Олександру Ошезі.

- Ми разом з іншими працівниками розбирали старі речі на горищі бібліотеки. Там я натрапив на старий проектор для кінофільмів. В мене одразу ж з’явилося бажання показати його людям, так виникла ідея організувати виставку ретро-оргтехніки, - розповідає організатор музею Олександр Ошега.

Першими відвідувачами музею стали хлопчики та дівчатка з міського дитячо-юнацького клубу «Мрійник», що завітали до читального залу в рамках проекту «Пригоди на канікулах» - спеціальної екскурсійної програми бібліотекою. Особливо вони були вражені старою друкарською машинкою. Діти спочатку уважно придивлялися до принципу її роботи, а потім з великим захопленням спробували себе в ролі друкарів.

Усього музей поки що нараховує близько 10 експонатів, однак за словами організаторів найближчим часом він збільшить свою експозицію. А допомогти в цьому можуть звичайні дніпропетровці.

Центральна міська бібліотека оголосила заклик до мешканців нашого міста допомгти  цікавими експонатами. 

За словами організаторів відтепер музей буде діяти постійно на базі читального залу № 1. Тож запрошуємо усіх бажаючих ознайомитись з його експозицією.