12 Черв 2014
Дніпропетровськ - казкове місто

Казка мовить просто, а розуму в ній багато

Прислів’я

Зробити Дніпропетровськ цікавішим і яскравішим для дітей – таке завдання поставили перед собою організатори Відкритого міського творчого конкурсу «Дніпропетровськ - казкове місто», що був оголошений на початку квітня 2014 року.

У четвер, 12 червня, у Центральній міській бібліотеці відбулася урочиста церемонія нагородження учасників та переможців І туру конкурсу «Дніпропетровськ – казкове місто».

Нашим дітям потрібна фантазія. А що розвиває її краще ніж казка?! Вигадуючи казки для доньки, де головними героями були історичні фігури рідного міста в мене виникла ідея цього конкурсу. Він планувався як міський, а вийшло так, що до нас почали надходити роботи з різних куточків України та навіть одна робота з Франції. Це колишній мешканець Дніпропетровська, який зараз живе закордоном таким чином висловив свою любов до рідного міста. А головне - цей конкурс дав змогу реалізувати себе непрофесійним літераторам. Серед наших учасників дуже багато простих людей – мами, тати, бабусі і дідусі – вони просто написали казки для своїх дітей та онуків. І вирішили взяти участь у нашому проекті. Ми побачили, яке талоновите наше місто, - ділиться враженнями ініціатор конкурсу, заступник голови журі, громадський діяч Юлія Сегеда.

Велика географія проекту була виправдана підтримкою міської влади та партнерів. Ними виступили компанія «Партнер-С», ООО «Дніпроіструмент», Міжнародне піар-агенство «Фаберже-Медіа», компанія «Ласунка», Дніпропетровське територіальне управління «МТС-Україна».

Конкурс мав три номінації. Твори для дітей віком до 5 років, від 5 до 10 років, і від 10 до 16 років. До складу журі увійшли почесні діячі нашого міста: це представники міського керівництва, директори історичного музею та Центральної міської бібліотеки, редактори відомих місцевих видань. Ми отримали величезне задоволення, знайомлячись з роботами наших учасників. Проект подарував мені багато відкриттів та позитиву. Адже діти це завжди позитив,  - говорить секретар журі Оксана Сафонова.

За словами організаторів всього на конкурс було подано 50 робіт від 26 учасників. Серед них були твори написані прозою та віршами. Члени журі визначили 6 переможців та 3 спеціальні призи. Їх казки увійдуть до трилогії «Дніпропетровськ- казкове місто». Інші учасники були також відмічені призами та дипломами.

Кращим твором для дітей до 5 років  визнано казку Ганни Доброгорської із Дніпропетровська, серед казок для дітей від 5 до 10 років перше місце посіла робота  Світлани Талан із Северодонецька Луганської області, друге - Ганни Доброгорської із Дніпропетровська, третє  - Юлії Скрипаченко із Дніпропетровська. Найкращою казкою для дітей від 10 до 16 років  визнано твір Галини Максимів із міста Долина Івано-Франківської області, друге та третє місце відповідно посіли Андрій Комаров та Тимофій Федорець із Дніпропетровська. Спеціальними призами нагородили дніпропетровчанок Еліну Заржицьку та Ольгу Брус, а також автора із Франції Ореста Катинського.

- Казки раніше не писав. Побачив об’яву в інтернеті, вирішив спробувати власні сили. Робота була водночас складна і  цікава. Складно було вибрати сюжет, але коли вибрав, то процес написання пішов швидко. Мені дуже сподобалася ідея проекту, я хотів спробувати щось нове, - розповідає учасник Андрій Боровенський.

На заході були присутні представники міської влади: голова журі заступник міського голови Ірина Зайцева та заступник голови журі начальник управління культури та мистецтв Дніпропетровської міської ради Євген Хорошилов.

Зараз завершився лише перший тур нашого конкурсу. Далі буде наступний етап - оформлення ілюстрацій до казок-переможців. Малюнки виконають юні таланти нашого міста (віком від 5 років). Після завершення другого туру буде видана трилогія «Дніпропетровськ – казкове місто», куди увійдуть роботи переможців. Цей проект презентує Дніпропетровськ як туристичний об’єкт. Завдяки ньому жителі України та інших країн відкриють для себе наше місто, - розповідає голова журі Ірина Зайцева.

Не залишилися без уваги члени журі і партнери конкурсу, які отримали подарунки і подяки і від міської влади.

Презентація трилогії «Дніпропетровськ – казкове місто» планується у грудні 2014 року.

В.о.директора Центральної міської бібліотеки Л.В.Савран відзначила, що бібліотеки Дніпропетровська та багаточисельні читачі з нетерпінням чекатимуть нових книг зі збірками казок про наше рідне місто, пов’язанних з його історією, легендами та переказами.

Тимофій Федорець