04 Верес 2014
Книги для поранених бійців

У середині липня за ініціативи Центральної міської бібліотеки у Дніпропетровську стартувала  акція «Книги для поранених бійців». Її мета: подарувати українським воїнам, що наразі знаходяться на лікуванні, приємні емоції. Для цього ЦМБ оголосила заклик до мешканців міста про збір книг до громадської бібліотеки Дніпропетровського військового госпіталя. Окрім книг також можна передавати дитячі малюнки та листи на підтримку українських військових.

Про перші успіхи акції розповідає координатор проекту, провідний бібліотекар Центральної міської бібліотеки Лариса Трубецька:

  • За ці півтора місяці ми передали до госпіталів близько 500 книг та 200 журналів. Зазначу, що всього матеріалів було набагато більше, але основна мета нашої акції - подарувати приємні емоції, тому уся література проходила попередній відбір. Ми не приносили до госпіталів книги про війну та важкі для сприйняття твори. Також відкладали і ті, які були в дуже поганому стані, або ж мали занадто малий шрифт. Особливою популярністю серед бійців користуються детективи, фантастика та історичні романи.

За словами організаторів, наразі створена спеціальна анкета, щоб встановити літературні уподобання поранених військових. Книги, журнали, малюнки та листи були передані в Обласний військовий госпіталь, лікарню № 6, військовий госпіталь поряд з Дніпропетровським аеропортом, а також Черкаський військовий госпіталь біля Новомосковська. Велика вдячність волонтерам: Юрію  Пономарьову та Наталі Чернишовій, які  допомогають з доставкою книг до військових.

Центральна міська бібліотека висловлює щиру подяку всім, хто долучився до акції:

Єфіченко Віталію, Кожурі Дмитрію, Феменко Вікторії, Сироткіній Анастасії, Сироткіній Юлії,Якимчук Луції,  Устінову Євгенію, Івко Галині, Родині Кисельових, Целуйко Інні, Гневтуєвій Аллі, Сабліну Саіду, Гераскіній Ірині, Колоколовій Наталії, Пономарьовій  Галині, Важинському Миколі, Кузьмицькій Ірині, Подобній Тетяні, Капльоних Ганні, Попову Андрію, ТОВ «Аквасофт», Велемчаніці Надії, Нікітенко Світлані, Шкуті Олені,

Швець Павлу, Троян Івану, Вишневській Наталії.

  • Імена частини людей, хто приносив книги та малюнки нам відомі. Так, наприклад, найбільшу кількість літератури передала Ганна Капльоних . Але дуже багато учасників вирішили не розголошувати свої імена. Просто подарували книги, - говорить куратор проекту Лариса Друбецька.

Акція продовжується! Книги та малюнки просимо передавати в Центральну міську бібліотеку за адресою: вул. Леніна, 23 або в найближчу до Вашого дому міську бібліотеку.

Координатор проекту: Лариса Іванівна Друбецька, провідний бібліотекар Центральної міської бібліотеки, тел.: (056) 744 49 03, моб.: (066) 741 19 34.

Просимо всіх бажаючих долучитися до акції «Книги для поранених бійців» і подарувати нашим захисникам свою улюблену книгу.

Тимофій Федорець