14 Верес 2014
Літературний марафон на Набережній

Проекти, що поєднують різні види мистецтв завжди викликали живий інтерес у публіки. Крім того, вони доволі часто стають поштовхом до нових звершень для самих митців. Тож Центральна міська бібліотека вирішила зробити приємний подарунок мешканцям та гостям Дніпропетровська.

 

Цього року в рамках святкування Дня міста ЦМБ організувала великий літературний марафон. Заходи головного міського Палацу книги відбувалися на різних майданчиках. Одним із таких майданчиків була набережна Дніпра.

У суботу, 13 вересня, тут відбулися три літературні події:  виставка світлин учасників міського фотоконкурсу «Дніпропетровськ читає 2014», мистецька акція «Художники плюс поети», та презентація покажчика «Молоді літератори Дніпропетровська».

Більше десятка яскравих світлин, з читаючими мешканцями нашого міста на фоні красивих куточків Дніпропетровська можна було подивитися на центральній алеї набережної.

- Фотоконкурс «Дніпропетровск читає» вже став традиційним. Ми проводимо його четвертий рік поспіль. Цього року, окрім номінації «Дніпропетровськ – місто, що читає» ми додали ще дві нові: «Біліотека в кадрі» - де має бути відображення цікавих моментів читання в Центральній міській бібліотеці та «Дніпропетровськ читає своїх» - на фотографії повинен бути зображений читач з книгою дніпропетровського автора. Кінцевий строк подачі робіт 15 вересня, - ділиться інформацією завідуючий відділом електронних видань та Інтернет-ресурсів Олександр Ошега.

Яскравою подією літературного марафону стала акція «Художники плюс поети». Більше двох годин молоді дніпропетровські літератори читали власні твори, а художники театрально-художнього коледжу, отримуючи натхнення, створювали образи за допомогою олівців та пензлів.

За словами організаторів, метою заходу було підвищення зацікавленості мешканців нашого міста до творчості молодих дніпропетровських літераторів та художників.

- Наша акція є початком маштабного проекту, який Центральна міська бібліотека планує реалізувати протягом цього та наступного року. Сьогодні у нас пройшов перший етап: Знайомство. Художники познайомилися з творчістю поетів, поділилися своїми координатами та зробили перші ескізи майбутніх робіт. Через тиждень, коли роботи будуть завершені, ми плануємо відкрити художню виставку у Міні-галереї ЦМБ. По її завершені відбудеться урочистий літературний вечір, де майстри пензля подарують свої роботи поетам. В його рамках пройде схожий захід і будуть створені нові картини. До кінця року ми плануємо провести ще кілька таких акцій. Завершальним етапом проекту стане видання збірки творів учасників проекту з ілюстраціями, - розповідає заступник директора ЦМБ Наталія Шелест.

Протягом усієї акції, до гуртка літераторів і художників приєднувалися зацікавлені глядачі.

- Мені дуже подобається сьогоднішній захід. Тепла, дружня, спокійна атмосфера, всі учасники підтримують один одного. Завжди приємно послухати гарні вірші, - ділиться враженнями глядач акції Марина Умнова.

Художники та поети також отримали задоволення від експерименту з поєднанням мистецтв.

- Враження від заходу дуже хороші. Я отримала новий досвід, познайомилася з творчістю дніпропетровських поетів. Літератори надихали мене до створення робіт, - говорить учасниця акції, студентка першого курсу театрально-художнього коледжу Анастасія Власенко

- Раніше я вже приймала участь у проектах Центральної міської бібліотеки. У конкурсі «Літературна надія Дніпра», різноманітних літературних вечорах. Щоправда, я достатньо давно не читала на публіку своїх віршів. Приємно повернутися у затишне літературне коло однодумців, людей, які тебе розуміють і підтримують. До того ж цікаво побачити ілюстрації до своїх творів та творів інших поетів, - розповідає учасниця акції Наталія Литвиненко.

В рамках літературного марафону відбулася також презентація бібліографічного покажчика «Молоді літератори Дніпропетровська», який створили працівники бібліографічного відділу Центральної міської бібліотеки.

- Іноді наші читачі запитують твори молодих місцевих авторів. Бібліотекар звичайно може знайти потрібну книгу, але дуже важко вгадати, сподобається читачу творчість того чи іншого письменника чи поета. За допомогою нашого покажчика читач самостійно може дізнатися інформацію про молодих дніпропетровських авторів, а також знайти посилання на їх творчість в інтернеті та у друкованих виданнях. До збірки увійшли ті митці слова, які приймали участь у різноманітних міських літературних конкурсах, займали призові місця, отримували певні відзнаки, мають публікації, з якими ви можете ознайомитись в нашій бібліотеці. Тож приходьте, знайомтеся, обирайте свого автора. Читайте своїх!, - говорить головний бібліограф інформаційно-бібліографічного відділу Центральної бібліотеки Наталя Лагода.

Кілька годин літературного марафону пролетіли зовсім непомітно для всіх його учасників та глядачів.

Таким було святкування Дня міста з Центральною міською бібліотекою на Набережній.

За наступними подіями слідкуйте на нашому сайті.

Тимофій Федорець