03 Лист 2014
Невтомний губернатор

 Чи існував колись чиновник високої посади, який не брав хабарі, був чесним у розпорядженні казенним майном і фінансами, а у вільний від роботи час писав наукові праці? Не в нашій країні, скажете ви, але помилитесь. Адже саме таким, за твердженнями істориків, був Катеринославський  цивільний губернатор (1947-1957 рр.) Андрій Якович Фабр.
Андрій Якович Фабр – уродженець Криму, пройшовши кар’єрний шлях від канцеляриста Таврійської казенної експедиції (де він почав працювати у 15 років) до правителя канцелярії Новоросійського і Бессарабського генерал-губернатора князя М.С. Воронцова у 1947 р. отримав призначення на посаду цивільного губернатора Катеринославської губернії. 
Тодішній Катеринослав, який нараховував трохи менше дев’яти тисяч жителів, був невеличким провінційним, «сонним» запорошеним містечком, по центральній вулиці якого текла річка, а довкола ходили кози та свині. Крута Соборна гора поділяла місто на верхнє та низове. Андрію Яковичу, за час свого перебування тут вдалося по-справжньому розбудити та прикрасити губернську столицю. Десятки ініціатив започаткованих невтомним губернатором допомогли місту набути приємного вигляду.  По його наказу була зрізана гора, річка закрита в колектор, а на центральному проспекті створений бульвар, засаджений бузиною та бузками. За чистотою і порядком у центрі Катеринослава посадовець слідкував кожного дня особисто, роблячи піші пробіжки центральними районами. Він був ініціатором відкриття у Катеринославі першого музею. І це лише кілька найвідоміших справ Андрія Яковича Фабра. 
Саме цій видатній особистості була присвячена краєзнавча година лекторію «Цікаве про рідний край», яка пройшла в п’ятницю 31 жовтня у Центральній міській бібліотеці. 
Розповідь про Катеринославського Ришельє провів кандидат історичних наук, дослідник, член Дніпропетровської організації національної спілки краєзнавців Максим Едуардович Кавун. 
  Наприкінці літа, а саме 31 серпня, виповнилося 225 років з дня народження Андрія Яковича Фабра. Ця людина зробила дуже багато для розвитку краю, а особливо для благоустрою нашого міста. До того ж ця особистість є яскравим прикладом для усіх сучасних чиновників, як потрібно по-справжньому служити державі та народу, - говорить Максим Кавун.
Наступне засідання краєзнавчого гуртка відбудеться в останню п’ятницю листопада, 28 жовтня, у читальному залі № 1. Слідкуйте за новинами на нашому сайті.