20 Лист 2014
Вихідні в бібліотеці: змістовно та цікаво

У нашому місті доволі легко знайти розваги на вихідні. Одні вирушають до кінотеатру, інші до кафе, деякі до розважального центру, а дехто до бібліотеки. Так, саме до бібліотеки, адже сьогодні  Палац книги є не тільки сховищем літератури, а й потужним освітнім, науково-пізнавальним та культурно-розважальним центром.

Минулі вихідні у Дніпропетровській Центральній міській бібліотеці були насичені заходами на будь-який смак. Але про все по черзі:

Субота

Так, у суботу 15 листопада, о 12 годині у відділі документів іноземними мовами розпочався Всеукраїнський диктант до Дня Незалежності Польщі. Дана акція, ініційована фондом «Свобода та демократія» і громадським об’єднанням «Біле та червоне». Вона проходила у всіх головних містах України. Усього, за даними організаторів, у Всеукраїнському диктанті польської мови взяло участь близько 2000 осіб. Ініціатором проведення заходу у Дніпропетровську виступив Центр польської культури ім. Кароля Войтили спільно з Дніпропетровською Центральною бібліотекою.

-          Всього у нашому диктанті взяло участь 28 людей. По його завершені журі перевірило роботи та підбило підсумки. Найкращі знавці польської мови отримали призи –  книги з історії та культури Польщі, - розповідає завідувачка відділом іноземними мовами Олена Степанюк.

О 13 годині у відділі мистецтв Центральної міської бібліотеки стартував захід «Поети + художники + музиканти». Організаторами виступила Центральна міська бібліотека спільно з театрально-художнім коледжем та творчою молоддю Дніпропетровська. Близько двох годин музики та поезії молодих надихали юних митців до створення нових шедеврів.

-          Сьогоднішній захід є продовженням акції «Художники плюс поети», яку ми проводили у вересні цього року на Набережній, до Дня міста. Тоді художники, прослухавши виступи поетів та письменників, створили ілюстрації до їхніх творів. У жовтні у міні-галереї відділу з питань мистецтв відкрилася виставка цих картин. Цього разу ми вирішили долучити до акції також і музикантів, - говорить заступник директора ЦМБ Наталія Шелест.

В той же час, у лекційному залі, пройшла презентація книги Ігоря Родіонова «Дніпропетровські зодчі. Люди-легенди: біографічні нариси». На заході, дніпропетровський автор, журналіст та кінорежисер Ігор Родіонов, розповів про свою нову книгу та представив документальний фільм «Град Петрова». Доповнила презентацію книжкова виставка «Дніпропетровськ: минуле і сучасне» із фондів Центральної міської бібліотеки.

У відділі абонементу з 15 до 19 години до Дня студента, за святковим столом пройшов бібліодиспут «Друковане слово чи Всесвітнє павутиння». Представники студентського активу вузів міста сперечались про переваги та недоліки друкованої та електронної книги. Перемогла з перевагою в один голос  друкована книга! Студенти прийшли до згоди, що необхідна молоді в різних форматах.

Ввечері, о 17 годині у лекційному залі розпочалось святкування 5-річного ювілею організації «CinemaHall». В рамках заходу пройшов кінопоказ позитивних короткометражних фільмів з колекції ювілярів.

Також у суботу відбулося засідання польського клубу «Білий орел», під час якого, мешканці міста можуть вдосконалити свої знання польської мови.

Неділя

Наступний день виявився не менш насиченим за попередній.

О 13 годині у лекційному залі Центральної міської бібліотеки розпочалася презентація нової збірки  дніпропетровської поетеси Людмили Некрасовської «Брат мой Каин». За словами самої авторки цей вечір був для неї своєрідним звітом поетичної діяльності за 40 років. Окрім поезії, переповнений зал почув також пісні дніпропетровських композиторів, створених на слова Людмили Некрасовської. Крім того, студенти Національного гірничого університету під керівництвом Наталії Луценко представили до уваги глядачів постановку п’єси Людмили Некрасовської «Суліко». Прикрасила захід виставка літератури присвячена творчості нашої талановитої землячки.

В той же час у відділі документів іноземними мовами проходило засідання «English Speaking Club-Discovery». Усі бажаючі могли переглянути цікавий фільм англійською мовою, а потім ще й порозмовляти за його сюжетом.

О 15 годині у лекційному залі розпочався ще один літературний захід – творчий вечір молодої поетеси Ганни Нікітіної. Дівчина, не зважаючи на свій молодий вік, вже є членом Національної спілки письменників та автором шести збірок поезій, активно виступає по Україні з творчими вечорами.

- Бібліотека завжди рада таким заходам. Адже одне з наших завдань допомагати талановитій молоді розкрити себе та донести свою творчість до публіки, - говорить провідний бібліотекар ЦМБ Лариса Друбецька.

Протягом обох днів у читальному залі пройшли також засідання відкритого клубу для родин військових «Сімейний ресурс» за темою «Міфи щодо «користі алкоголю». Що робити, якщо близька людина зловживає оковитою» та «Діти та війна. Розмова з психологом».

Такими насиченими були минулі вихідні у Центральній міській бібліотеці. Наступні теж подарують чимало цікавих сюрпризів для відвідувачів, тож слідкуйте за новинами на нашому сайті і долучайтеся до змістовного відпочинку у Палаці книги.

Тимофій Федорець