28 Лист 2014
Історія Театрального бульвару

Кожна вулиця приховує тисячі історій. Та, що вулиця, кожен будинок, кожен пам’ятник! І як мало знаємо про своє місто ми - прості мешканці. Покращити цю ситуацію - допомагають історики та краєзнавці.

У п’ятницю, 28 листопада, у читальному залі № 1 ЦМБ відбулась краєзнавча година «Цікаве про рідний край». Темою засідання стала історія Театрального бульвару. Відкриту лекцію для гостей заходу прочитав кандидат історичних наук, дослідник, член Дніпропетровської організації національної спілки краєзнавців Максим Едуардович Кавун.

-          Театральний бульвар – це унікальний подарунок радянської епохи. Ще у середині дев’ятнадцятого століття мешканці тодішнього Катеринославу не могли навіть уявити, що в них з’явиться такий бульвар, саме в тому місці де він зараз знаходиться. Адже тоді в цьому районі протікала невеличка річка, яка постійно виходила зі своїх берегів, - розповідає Максим Кавун.

Протягом заходу гості почули історію про три обличчя нинішнього Театрального бульвару – від геть занедбаного району, де ніхто не хотів зводити свої будинки, до однієї з найкращих, в архітектурному плані, вулиць міста.

Власне бульвар з’явився тут наприкінці 1970-х років. Своїй появі він завдячує архітектору Є. Б. Яшунському. Багато в чому саме завдяки настирності та таланту цієї людини дніпропетровці отримали таке чудове місце для прогулянок та відпочинку.

Наступна краєзнавча година відбудеться 19 грудня. Деталі будуть повідомлені пізніше. Слідкуйте за новинами на нашому сайті.