24 Лют 2015
Масниця у бібліотеці

21 лютого у Центральній міській бібліотеці пройшов захід «До побачення масляна». Його організатором став відділ Абонементу. Відзначити свято зібралася активна молодь.

- Свято Масниці має давнє коріння. Її обряди поєднують у собі і християнські і до християнські традиції. Розказати про них, показати їх на практиці, долучити до святкування студентів, зацікавити їх – така основна мета нашого вечору, - розповідає завідуюча юнацьким сектором відділу Абонемент Олена Ясинська-Богомол.

На заході гості дізналися про появу, історію та традиції Масляного тижня, особливості його святкування на наших землях, рецепти основних страв цього періоду, ознайомилися з літературою з цієї теми та пограли у традиційні ігри Масниці.

Родзинкою зустрічі став майстер-клас по виготовленню опудала Масниці. У веселій, дружній атмосфері, з жартами та коментаріями, під керівництвом працівників бібліотеки, молодь робила зі старого лахміття та соломи ляльку зими. По завершенні, за традицією, її було спалено.

Наприкінці вечору бібліотекарі почастували гостей чаєм та солодкими млинцями.

- Було весело і цікаво. Багатьох традицій Масниці я не знала. Тепер зможу поділитися з друзями та рідними, - говорить учасниця заходу Марина.

Цікавим доповненням стала книжкова виставка «Святкуємо Масницю» із фондів ЦМБ.

Про наступні заходи відділу Абонемент ви можете дізнатися на нашому сайті. Слідкуйте за анонсами.