Будинок, де живе книга (бібліотека-філіал №6)

Бібліотека-філіал №6

Відділом культпросвітроботи Дніпропетровського Міськвиконкому у жовтні 1953 року було прийнято рішення про відкриття бібліотеки для дорослих у селищі Нижнє в Червоногвардійському районі.

Свого окремого приміщення не було, і першим приміщенням для бібліотеки став вестибюль робітничого гуртожитку по вулиці Криворізькій,16. Першим завідувачем бібліотеки була Вовненко Любов Іллівна, фахівець з вищою бібліотечною освітою, яка пропрацювала в цій бібліотеці більше 30 років.

В списку перших працівників бібліотеки були: бібліотекарі Бабицька Іда Марківна, Берегова Марія Максимівна, прибиральниця Остриніна М.С.

У 1953 році бібліотеці виділили приміщення на першому поверху робітничого гуртожитку №3 ПМЗ по вулиці Криворізька, 20, в якому вона знаходиться і зараз.

Бібліотека придбала необхідне обладнання: стелажі, столи, стільці, каталожні шафи. Але головною турботою було придбання книг – формування книжкового фонду. Перші надходженнями книг – це твори українських, російських і зарубіжних класиків, науково-популярна література з різних галузей знань, технічна література, особливо багато - з машинобудування. З грудня 1953 року по лютий 1954 року було отримано близько 3000 видань.

Наказом завідувача відділу культури міськради Чиркіна А. №1 від 1.01.1955 року у бібліотеці вводиться посада завідувача читальним залом, і на цю посаду оформлюється Лівинець Катерина, яка пропрацювала в бібліотеці до 1970 року.

Обслуговування читачів велось не тільки у стінах бібліотеки, але і за місцем проживання – були відкриті пункти видачі на селищі Стаханівське; при квартальному комітеті; у робочих гуртожитках №1,2,3,4,5,7,10 за місцем роботи, а також у місцях відпочинку.

У ці роки профілюючою галуззю в надходженні нової літератури було машинобудування. Бібліотека стала основною масовою бібліотекою з комплектування у цій галузі.

З 1959 року введено відкритий доступ читачів до фонду у відділі абонементу.

У 70-х роках ведеться значна робота з популяризації літератури до 200-річчя міста Дніпропетровська, проводяться тематичні вечори, вечори-зустрічі з ветеранами війни. Бібліотека розширює сфери діяльності в районі. Складаються спільні плани роботи з райкомом комсомолу, бібліотека входить в культурно-спортивний комплекс району. Співпрацює з палацом культури ПМЗ, бібліотекою профкому ПМЗ.

У 1972 році в бібліотеку приходить молодий спеціаліст Власенко Ніна Юхимівна, яка з 1980 року стає завідувачем бібліотеки.

З 1977 року бібліотека стає опорною бібліотекою для дорослих читачів у Червоногвардійському районі. В ці роки на базі робітничого гуртожитку №3 ПМЗ, спільно з ДК Машинобудівників, починає свою роботу клуб любителів літератури «Наш сучасник». У програмі клубу - зустрічі з письменниками і поетами Дніпропетровська, акторами театрів Шевченка і Горького.

У 80-х роках бібліотека продовжує роботу по розширенню своєї сфери діяльності в районі - це співпраця з товариством книголюбів «Знання», договір про співпрацю і відкриття пункту видачі на АТП міськздраввідділу, обслуговування періодичними виданнями населення в кінотеатрах «Супутник» і «Червоноармієць». В ці роки бібліотека активно бере участь у соцзмаганні міських бібліотек міста і неодноразово стає переможцем, займаючи призові місця. У ЦБС проводиться конкурси на кращого бібліотекаря, учасниками якого в 1981 році були і бібліотекарі бібліотеки-філіалу №6, а бібліотекар Іванова Л.І. зайняла ІІ місце.

1998 році в Україні вводиться професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек – 30 вересня. Червоноармійський райвиконком одним з перших привітав бібліотекарів свого району і вручив подарунки. З цього року вересень стає місячником популяризації бібліотеки, книги, професії бібліотекаря. У ці дні проводяться екскурсії по бібліотеці, зустрічі з громадськістю.

У 90-ті роки різко скорочуються кошти на комплектування книжкового фонду. Бібліотека розпочинає активну роботу з владою і громадськістю району. Так, у 2000 році депутат Земляків Павло Іванович, одним з перших виділяє бібліотеці кошти на придбання книгта на ремонт підлоги у читальному залі.

Минають роки, змінюються функції бібліотеки. У цей час співробітники бібліотеки працюють над програмою відродження та збереження традицій нашого народу «Люби народ свій український, його коріння, душу і красу». Серед масових заходів – зустрічі з поетами міста, району, учнями музичних шкіл №6 та №11.

Пройшовши шлях довжиною у півстоліття, бібліотека на усіх етапах свого існування завжди була і є на гребені хвилі свого часу, завоювала авторитет серед жителів свого району, міцно увійшла в життя, і з упевненістю дивиться в майбутнє.

У березні 2015 року до бібліотеки на посаду провідного бібліотекаря призначається Борисова Наталя Олександрівна. Кваліфікований фахівець, творча і креативна людина, яка приділяє велику увагу роботі по залученню до бібліотеки молоді. У цьому ж році колектив бібліотеки бере участь у міському конкурсі професійної майстерності бібліотечних працівників Централізованої бібліотечної системи та отримає «Подяку» за ІІІ місце у номінації «Кращий колектив року».

Сьогодні бібліотека є пізнавально-дозвіллєвим центром громади і місцем зустріч та спілкування з цікавими, творчими та обдарованими людьми. На базі бібліотеки працюють клуби: «Зустріч» - для людей похилого віку та «Юні мрійники», метою якого є розкриття творчого потенціалу молоді району. На масові заходи, організовані бібліотекою та учасниками молодіжного клубу, запрошуються ветерани, вчителі, молоді мами з дітьми, молодь мікрорайону, тимчасово переміщені особи та інші категорії користувачів. Бібліотекарі до будь-якої форми роботи підходять творчо, нестандартно; експериментуючи і фантазуючи, знаходять несподівані рішення. Наприклад, під час проведення масової роботи, запрошують підлітків бути співведучими, які на рівні з бібліотекарями готуються до різних заходів.

Персонал бібліотеки обслуговує бібліотечною книгою працівників управління праці та соціального захисту населення району.

Бібліотека-філіал № 6 брала активну участь у реалізації проекту «Моя нова поліція: громадська підтримка реформи національної поліції», який мав на меті вибудувати довіру та встановити плідні стосунки між новою поліцією та громадянами.

Соціальними партнерами бібліотеки є навчальні та культурно-просвітницькі заклади мікрорайону, соціальні служби району та інші організації.

У 2016 році, провідний бібліотекар Борисова Н.О. отримала подяку міського голови за сумлінну плідну культурно-просвітницьку діяльність, високий професіоналізм, відданість справі, вагомий особистий внесок у розвиток бібліотечної справи. У цьому ж році бібліотека отримала подяку від начальника управління патрульної поліції Дніпра за значний вклад у розвиток реформи Національної поліції.

ХХІ століття вимагає нових підходів, у бібліотеці з'являються помічники - волонтери і блогери. З 2016 року у бібліотеці з'являється Інтернет і в цей час бібліотечні працівники працюють над бібліотечною сторінкою у Фейсбуці, де активно спілкуються з користувачами. З'являється добірка сучасних ігор,важливий інформаційний ресурс для навчання, особистого розвитку, відпочинку, розваг дитячої та підліткової аудиторії.

Сьогодні бібліотека перестала бути сховищем для книг, а перетворилася на безмежний затишний комфортний простір, де кожний читач може провести свій вільний час з користю та відпочинком.