Веніамін Євгенович Давідсон, учений-механік, професор, педагог, заслужений викладач ДДУ, заслужений працівник народної освіти України.
Веніамін Євгенович Давідсон народився 8 квітня 1921 року у м. Верхньоудінську (нині Улан-Уде), що в Бурятії. З 1940 року по 1944 рік служив у Червоній Армії, з них три роки воював на фронті. У1943 році був тяжко поранений. За участь у Другій світовій війні нагороджений орденами Вітчизняної війни, Червоної Зірки, Богдана Хмельницького та медаллю «За бойові заслуги».
У 1949 році закінчив механіко-математичний факультет Московського державного університету за спеціальністю «Механіка», а в 1952 році - аспірантуру при МДУ і захистив кандидатську дисертацію з ракетодинаміки. З 1952 року і до 2003 року працював у Дніпропетровському університеті, з 1979 року - професор кафедри аерогідромеханіки. Він один із фундаторів спеціальності «Гідроаеродинаміка» і гідроаеродинамічного напряму наукових досліджень у ДДУ. У 1969 році за його ініціативи в ДДУ була заснована перша проблемна науково-дослідницька лабораторія струменевих і трубних течій, яку він беззмінно очолював як науковий керівник до 2003 року. Ця лабораторія зіграла виняткову роль у вирішенні нагальних технологічних проблем у промисловості країни, особливо у Придніпровському регіоні.
У 1965-1983 рр. Веніамін Євгенович Давідсон - відповідальний секретар всесоюзного міжвузівського збірника «Гідроаеродинаміка і теорія пружності». У 1974-1985 рр. - член секції «Масо- і теплоперенос у технологічних процесах» Вченої ради при Державному Комітеті науки і техніки СРСР. Він фахівець у галузі двофазних течій та їх технологічних застосувань, автор і керівник багатьох наукових досліджень. Йому належать понад 100 друкованих робіт і 4 монографії, які стосуються надзвукових течій у трубах, соплах та інших технологічних агрегатах, пневматичного перемішування, пневмотранспорту.
Веніамін Євгенович написав 10 підручників і навчальних посібників. Основні праці: «Основи газової динаміки в задачах» (1965 р.), «Элементы технологической гидрогазодинамики» (1987 р.), «Вопросы методологии и методики гидрогазодинамики» (1989 р.). В 2002 році вийшли підручники «Вступление в гидродинамику» и «Вступление в газодинамику». Важко переоцінити задачник «Основы гидрогазодинамики в примерах и задачах», який він удосконалював на протязі 50 років. Це був перший задачник і він витримав декілька перевидань, його використовували не тільки в учбовому процесі, а також інженерно-технічний персонал в профільних КБ. Останнє видання задачника здійснено у 2006 році. Під керівництвом Веніаміна Євгеновича Давідсона захищено близько десяти кандидатських дисертацій.
Професору В. Є. Давідсону, як педагогу, було властиве постійне прагнення до вдосконалення навчального процесу. Він читав лекції з теоретичної механіки, аеродинаміки, гідро- та газодинаміки, теорії примежового шару, теорії подібності, аеродинамічного розрахунку ракет, технологічної гідро-газодинаміки та багато інших. Його лекції відзначались не тільки високою методичною організованістю, науковою стрункістю та доступним викладом матеріалу, а також і моральною та філософською спрямованістю. Він у був постійному пошуку нових засобів активізації навчального процесу і контролю знань, багато уваги приділяв створенню лабораторної бази і методики виконання лабораторних робіт. Свій багатий педагогічний досвід В. Є. Давідсон узагальнив у своїх підручниках, завданнях з гідрогазодинаміки, в монографії «Размышления преподавателя» (Дніпропетровськ, 2006), присвячене методології та методиці викладання, у створеному відеофільмі.
У 1999 році професору В. Є. Давідсону присвоєно почесне звання «Заслуженого викладача ДДУ», а у 2000 році за вагомий внесок у розвиток науки і техніки та становлення вітчизняної ракетно-космічної галузі присвоєно почесне звання «Заслужений працівник народної освіти України».
Веніамін Євгенович Давідсон помер 1 березня 2020 року.